Aktor z "Tańczącego z wilkami" z zarzutami. Wykorzystywał seksualnie dzieci

Nathan Lee Chasing Horse
Aktor z "Tańczącego z wilkami" z poważnymi zarzutami
Źródło: Getty Images
Zza oceanu płyną niepokojące wieści. Nathan Lee Chasing Horse, który przed laty wcielił się w postać rdzennego Amerykanina Dużo Uśmiechów w filmie "Tańczący z wilkami", został zatrzymany przez amerykańskie władze. Aktor został oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne.

"Tańczący z wilkami" to obsypany nagrodami amerykański western, który swoją premierę miał w 1990 roku. Produkcja została wyreżyserowana przed jednoczesnego odtwórcę głównej roli Kevina Costnera. Jest to adaptacja powieści o tym samym tytule, której autorem jest Michael Blake. "Tańczący z wilkami" to historia oficera amerykańskiej armii, który przybywa na pogranicze, gdzie zaprzyjaźnia się z tamtejszymi rdzennymi Amerykanami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Adam Zdrójkowski o miłości. Jego serce zabiło do kogoś mocniej?
Adam Zdrójkowski wystąpi w nowym sezonie "Azja Express". W rozmowie z nami opowiedział o miłości, romantyzmie i randkach z koszmaru.

Aktor z "Tańczącego z wilkami" z poważnymi zarzutami

Na początku lutego media obiegła informacja o zatrzymaniu jednego z aktorów wcielających się w rdzennego Amerykanina w oscarowej produkcji. Nathan Lee Chasing Horse zagrał postać noszącą imię Dużo Uśmiechów, która przyniosła mu ogólnokrajową rozpoznawalność. "Tańczący z wilkami" zgarną zresztą aż 7 Oscarów, toteż aktorzy grający w produkcji zyskali popularność.

Nathana Lee Chasinga Horse można ponadto obejrzeć w takich produkcjach, jak filmie "Dreamkeeper", serialu "Na zachód" czy westernie "Pochowaj me serce w Wounded Knee". Ostatni raz na szklanym ekranie fani mogli oglądać go w 2017 roku w filmie "The Red Man's View".

Jak donosi "Associated Press", aktor został zatrzymany przez służby we wtorek 1 lutego. Doszło do tego po wielomiesięcznym dochodzeniu, które rozpoczęło się w październiku ubiegłego roku. To wtedy tamtejsze służby otrzymały zgłoszenie o niepokojących praktykach z udziałem aktora. Czego dotyczą zarzuty? Lista jest całkiem długa i niepokojąca.

Nathan Lee Chasing Horse został oskarżony o wykorzystywanie seksualne

Jak podaje agencja prasowa, aktor ma stać na czele założonej przez siebie sekty "The Circle". Od przeszło dwóch dekad prowadził działalność przede wszystkim na terenie Montany, Dakoty Południowej i Nevady.

"Przyciągał zwolenników z różnych plemion w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, którzy wierzyli, że jest medykiem i świętą osobą, która może komunikować się z wyższymi istotami i przeprowadzać ceremonie uzdrawiania. Nathan Chasing Horse wielokrotnie wykorzystywał tradycje duchowe i ich system wierzeń jako narzędzie do napaści seksualnych na młode dziewczęta" - można przeczytać w dokumentach policyjnych cytowanych przez "Associated Press".

Aktor pod przykrywką posiadania mocy uzdrawiania miał dopuszczać się wykorzystywania nieletnich. Pierwsze zarzuty sięgają 2000 roku. Co więcej, zwolennicy Nathana Lee Chasing Horse'a chętnie oddawali w "ofierze" swoje córki, które później zostawały żonami aktora. W taki sposób poślubił m.in. 15-letnią dziewczynką, a także 16-latkę. To jednak nie koniec druzgocących doniesień. Aktor miał organizować spotkania nieletnich dziewcząt z mężczyznami w celach seksualnych, za które pobierał opłaty. Ponadto miał nagrywać napaści seksualne, których sam dokonywał. Najmłodsza ofiara w dniu dokonania przestępstwa miała 13 lat. Dotychczas zidentyfikowano sześć domniemanych ofiar mężczyzny.

Nathan Lee Chasing Horse został zatrzymany w Las Vegas przez oddział SWAT. W domu mieszkał wraz z pięcioma żonami.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości