Nie żyje Charlie Robinson. Popularny muzyk country miał 59 lat

Charlie Robinson nie żyje. Piosenkarz country miał 59 lat
Charlie Robinson nie żyje. Piosenkarz country miał 59 lat
Źródło: Getty Images
Nie żyje Charlie Robinson. Pochodzący z Teksasu artysta tworzył muzykę country, a ponadto był tekściarzem oraz spełniał się w roli prowadzącego w popularnym programie telewizyjnym. O śmierci mężczyzny poinformowała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Muzyka country powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich. Pierwotnie grana była na podstawowych instrumentach, które podróżni mogli z łatwością ze sobą transportować. Dla Amerykanów muzyka country jest dobrem narodowym, który przez lata ewoluował od prostych farmerskich kompozycji, po brzmienia garściami czerpiące z jazzu, rocka czy popu. Jednak country to przede wszystkim słowa — piosenki opowiadają o tym, co dla Amerykanów najważniejsze: o Bogu, rodzinie i patriotyzmie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Nie żyje Charlie Robinson

Media obiegła informacja o śmierci wyjątkowego muzyka country. Pochodzący z Houston Charlie Robinson zmarł w miniony weekend w wieku 59 lat. Tragiczną informację przekazała siostra muzyka i koleżanka z pracy, piosenkarka i autorka tekstów Robyn Ludwick.

"Dziś moje serce jest złamane w najgłębszy, nieodwracalny sposób. Mój starszy brat Charlie zmarł w ramionach swoich bliskich. Proszę, włącz ponownie utwór Charliego Robisona. Chciałby, żeby tak było" - napisała.

Jak informuje agencja Associated Press Charlie Robison zmarł z powodu zatrzymania akcji serca. Wieść o śmierci muzyka zaskoczyła fanów, bowiem artysta planował wrócić na scenę. W 2018 roku przekazał słuchaczom smutne wieści — z powodu komplikacji po operacji, które uniemożliwiały mu śpiewanie, musiał przejść na emeryturę.

Nie żyje Charlie Robinson. Był jurorem w popularnym show

Charlie Robison urodził się 1 września 1964 roku w Houston, ale był bardziej związany z Banderą, gdzie dorastał na rodzinnym ranczu. Początkowo rozwijał karierę piłkarką, grając na Uniwersytecie Stanowym Southwest Texas, jednak kontuzja zaprzepaściła jego plany. Wówczas skupił się na tworzeniu muzyki. Od 15. roku życia pisał własne piosenki.

Porzucił studia i namówił brata do tego, by na poważnie zająć się muzyką. Charlie Robinson szkolił warsztat w takich zespołach, jak Chaparral, Two Hoots and a Holler i Millionaire Playboys. A gdy w 1995 roku wydał album "Bandera" wiadomo było, że jest gotowy na to, by budować karierę na własnym nazwisku. Do najpopularniejszych utworów muzyka należą takie piosenki, jak "My Hometown", "El Cerrito Place" i "New Year's Day".

Charlie Robinson spróbował nawet swoich sił jako juror w realizowanym przez USA Network reality show "Nashville Star". Uczestnicy walczyli w nim o zdobycie kontraktu na nagranie płyty country.

Muzyk był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną, Emily Strayer, założycielką zespołu country The Chicks, doczekał się trojga dzieci. Rozwiedli się w 2008 roku. Z drugą żoną Kristin miał syna.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości