Stan Borys w żałobie. Zmarł kompozytor jego wielkiego hitu

Stan Borys w żałobie. Nie żyje Jan Kępski
Stan Borys w żałobie. Nie żyje Jan Kępski
Źródło: MWMEDIA
Janusz Kępski nie żyje. O śmierci kompozytora poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych muzyk Stan Borys.

Stan Borys ma za sobą trudne lata. Od 2019 roku zmaga się z konsekwencjami rozległego udaru. Ponadto w 2021 roku przeszedł zawał serca. Teraz na artystę spadło kolejne trudne doświadczenie.

Stan Borys poinformował o śmierci Janusza Kępskiego

W nocy z poniedziałku na wtorek artysta opublikował w mediach społecznościowych wzruszający wpis. Okazało się, że odszedł autor jednego z wielkich przebojów Stana Borysa - "Jaskółka uwięziona".

Dziś otrzymałem bardzo smutną wiadomość, że odszedł mój ukochany kompozytor "Jaskółki uwięzionej" Janusz Kępski. Przesyłam dla rodziny Janusza kondolencje i cześć jego pamięci
- napisał na swoim koncie na Facebooku.

Janusz Kępski urodził się w lipcu 1936 roku. Był kompozytorem, pianistą i dyrygentem. Poza "Jaskółką uwięzioną" stworzył aranżacje do utworów: "Kamienne schodki" i "Zakochani czekają na maj" z repertuaru Ireny Santor, a także "Ze mną od dziś" z repertuaru zespołu Filipinki. Muzykę artysty wykonywali ponadto m.in. Andrzej Dąbrowski, Eliza Grochowiecka, Stenia Kozłowska, Partita, Jerzy Połomski, Zdzisława Sośnicka i Stefan Zach.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Stan Borys - kariera, życie prywatne

Stan Borys, a właściwie Stanisław Guzek, jest polskim wokalistą, aktorem i poetą. W trakcie swojej muzycznej kariery związany był m.in. z zespołami Blackout oraz Bizony. Ponadto występował w Teatrze Syrena w Warszawie. Po zakończeniu przygody z aktorstwem wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkał przez wiele lat. Stan Borys był trzykrotnie żonaty. Aktualnie związany jest z Anną Maleady. W 2019 roku artysta doznał rozległego udaru, po którym nie wrócił do pełnej sprawności.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości