Co Za Tydzień

Gwiazdy o seksualności. Premiera nowej książki zrealizowanej w ramach projektu SEXED.PL

Co Za Tydzień

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Co za Tydzień"
Gwiazdy o seksualności. Premiera nowej książki zrealizowanej w ramach projektu SEXED.PL

Anja Rubik nie zwalnia tempa. Niedawno swoją premierą miała druga książka, która powstała w ramach inicjatywy SEXED.PL. Tym razem jest to przewodnik dla rodziców pomagający zrozumieć dzieci na każdym etapie rozwoju.

Modelka jest założycielką fundacji SEXED.PL, która tworzy przestrzeń umożliwiającą młodym ludziom i ich rodzicom odnalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu seksualności, równości płci czy relacji. Jednym z celów projektu było zwrócenie uwagi na braki w edukacji seksualnej polskiego społeczeństwa, która przynosi negatywne efekty. Swoją działalnością fundacja chce wypełnić lukę, która pojawiła się m.in. w polskim systemie szkolnictwa.

Anja Rubik o nowej książce

W drugiej książce zrealizowanej w ramach fundacji SEXED.PL zwrócono się w stronę rodziców. Publikacja ma być przewodnikiem, ułatwiającym zrozumienie dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Na premierze nowej książki zjawiła się ekipa programu "Co za Tydzień". W rozmowie Anja Rubik powtarza, że edukacja seksualna ma ogromny wpływ na całe życie człowieka, nie tylko to uczuciowe.

- Wierzę w to, że każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Chce, żeby to dziecko było szczęśliwe. Seksualność to jest tak naprawdę wszystko: to jest świadomość swojego ciała, naszych emocji, samoakceptacja. Z samoakceptacją wiążą się decyzje, które podejmujemy w życiu. Budowanie relacji, łączenie się w pary, tożsamość, świadoma zgoda. Więc to wszystko to są tematy, które są przekazywane dzieciakom na różnych etapach życia i w różny sposób - podkreśla inicjatorka projektu.

Cztery lata temu pierwsza książka projektu SEXED.PL, przeznaczona dla młodzieży, sprzedała się w ponad dwustu tysiącach egzemplarzy, a fundacja stworzona przez Anję Rubik działa nieprzerwanie, codziennie niosąc pomoc i udzielając odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Premiera nowej książki w ramach projektu SEXED.PL
Premiera nowej książki w ramach projektu SEXED.PL Źródło: "Co za Tydzień"

Gwiazdy o seksualności w nowej książce SEXED.PL

Na premierze książki zjawiły się gwiazdy, które wzięły czynny udział w tworzeniu publikacji. Maciej Stuhr zdradza, że przewodnik składa się z rozdziałów podzielonych zgodnie z etapami rozwoju dziecka. Treść książki stanowią rozmowy rodziców ze specjalistami.

- My rozmawiamy o dzieciach w wieku od 5 do 9 lat, bo akurat nasz synek jest w tym przedziale. Zadajemy pytania, które nam się cisną na usta i dostajemy bardzo fajne, kluczowe i jasne odpowiedzi: czego się obawiać, co jest absolutnie normalne i nie trzeba się tego bać. Jak nie straumatyzować dziecka, jak mu pomagać - mówi Maciej Stuhr.

W projekcie wziął udział również Piotr Jacoń. Dziennikarz wspólnie z żoną wychowuje niebinarną córkę. Odważyli się ujawnić swoją sytuację, aby rzucić światło na ograniczenia i prawa osób niebinarnych.

- My jesteśmy na takim etapie, który teraz jest dla nas najbardziej świeży - na kwestiach tożsamości płciowej. Jak zaczynaliśmy być rodzicami, nie wiedzieliśmy, że takie wyzwania przed nami staną. Wydaje mi się, że wychodzimy z tego obronną ręką. Razem jako rodzina i super, że mogliśmy się tym doświadczeniem podzielić - przyznaje Piotr Jacoń.

Na rozmowę ze specjalistami zdecydował się również Michał Żebrowski. O tym, co powiedział, dowiecie się z powyższego wideo.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości