Nie żyje Nick Benedict. Aktor odszedł w dniu własnych urodzin

Nick Benedict
Nie żyje Nick Benedict. Aktor odszedł w dniu własnych urodzin
Źródło: Getty Images/YouTube
Media obiegła kolejna wstrząsająca informacja. Nick Benedict, aktor znany z kultowych oper mydlanych, takich jak m.in. "Dni naszego życia" i "Żar młodości", zmarł w połowie lipca. O śmierci gwiazdora poinformowała przyjaciółka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nick Benedict był amerykańskim aktorem, któremu popularność przyniosły role w kochanych przez widzów telenowelach. Po raz pierwszy na szklanym ekranie zadebiutował w 1955 roku, będąc jeszcze dzieckiem, w serialu "Podsłuch". Miłość do zawodu wyniósł z domu — jego ojcem był aktor i reżyser Richard Benedict

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Nie żyje Nick Benedict

Nick Benedict zmarł 14 lipca, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała przyjaciółka Barbara Ferrante, która na facebookowym profilu swojej restauracji napisała:

"Nick Benedict miał urodziny 14 lipca. Tego dnia odszedł do Pana. Proszę o modlitwę za Ginger".

Wdowa po aktorze Ginger pracuje w restauracji Jake's Steakhouse. Kilka dni wcześniej, 9 lipca, szefostwo poinformowała swoich klientów o nieobecności ich ulubionej barmanki. Zdradzili wówczas, że jej ukochany mąż boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

"Wielu z was zna naszą barmankę Ginger. Jest z nami od wielu lat. Wzięła urlop, aby zająć się problemami zdrowotnymi, z którymi mierzy się jej rodzina" - czytamy.

We wpisie zdradzono, co się stało. Aktor przeszedł pilną operację.

"Wielu z was zna Nicka Benedicta, jej męża. W niedzielę 2 lipca Nick przeszedł pilną operację rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowany od szyi w dół. Mieszkają w Arizonie, a Ginger podróżuje tam i z powrotem. Powiedzieć, że to stresująca sytuacja, to za mało" - napisali.

Restauracja zorganizowała zbiórkę na rzecz aktora, by wspomóc rodzinę w kryzysie. Niestety po kilku dniach doszło do nagłego pogorszenia. Aktor zmarł 14 lipca wskutek komplikacji po operacji.

Nick Benedict — kariera

Nick Benedict urodził się dokładnie 14 lipca 1946 roku, co oznacza, że aktor zmarł w dniu własnych urodzin, w wieku 77 lat. W swojej karierze zagrał w przeszło 40 produkcjach, kreując postacie kochane przez fanów telenowel. Wcielił się w role Michaela Scotta w produkcji "Żar młodości", Philipa Brenta w serialu "Wszystkie moje dzieci", a także Curtisa Reeda w "Dniach naszego życia".

Pod wpisem zamieszonym na fan page'u restauracji pojawiło się wiele komentarzy, w których fani składali kondolencje wdowie oraz bliskim.

"Składam kondolencje dla całej rodziny", "To był mój ulubiony aktor. Bardzo mi przykro z powodu waszej straty" - czytamy w komentarzach.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/YouTube

podziel się:

Pozostałe wiadomości