Nie żyje znany polski aktor. Włodzimierz Musiał zmarł w wieku 92 lat, czekając na kolejną premierę

Nie żyje Włodzimierz Musiał
Nie żyje Włodzimierz Musiał
Źródło: Getty/ Facebook
Nie żyje Włodzimierz Musiał. Aktor stu ról — bo tak był nazywany — był jednym z najpopularniejszych swojego pokolenia. Znamy go między innymi z kultowego "Vabank", chociaż ostatnie lata kariery spędził w ukochanym teatrze. Odszedł w wieku 92 lat.

"Vabank", "Wiedźmin", czy "Kariera Nikosia Dyzmy" nie byłby takie same, gdyby nie udział Włodzimierza Musiała. Swego czasu pojawiał się na milionach polskich ekranów. I chociaż zwykle nie przypadały mu główne role, był tak rozchwytywany, że zagrał w ponad stu, często legendarnych produkcjach. Żegnamy dzisiaj sławnego "aktora stu ról".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Kulisy finałowej sesji "Top Model" w Brazylii cz. 2

Nie żyje Włodzimierz Musiał. Karierę filmową rozpoczął w wieku 41 lat

Włodzimierz Musiał zmarł 19 listopada 2023 roku, w wieku 92 lat. Właśnie przeżywał spektakularny powrót na duży ekran. Dwie ostatnie dekady spędził bowiem w teatrze. Teraz zdecydował się wystąpić w "Prawdzie" Łukasza Karwowskiego, jednak premiery nie doczekał.

Zadebiutował w 1951 roku, w Teatrze Lalek "Pinokio" w Łodzi. To, jak bardzo kochają go obiektywy kamery, odkrył reżyser Jerzy Domaradzki, dopiero 30 lat później. W 1981 roku zadebiutował na ekranie w filmie "Bestia" i tak Włodzimierz Musiał rozpoczął fantastyczną karierę filmową w wieku 41 lat. W historii polskiego kina zapisał się takimi rolami, jak włamywacz Szpula z filmu "Vabank" czy Segelina z polskiej wersji "Wiedźminia".

Włodzimierz Musiał zmarł w wieku 92 lat

Branża z przykrością i ogromnym szacunkiem żegna Włodzimierza Musiała.

"Staram się unikać pisania pożegnań tych, których nie poznałem osobiście. Jednak w przypadku Włodzimierza Musiała robię wyjątek. Był bowiem jednym z aktorów, których szczerze podziwiałem na ekranie. I niezwykle żałuję, że nigdy go nie poznałem" - napisał Rafał Dajbor z serwisu e-teatr.pl.

Aktora wspominają też wierni fani.

"Widocznie Musiał odejść... ma teraz swój kolejny  epizod, który się nie kończy"

"Zmarł dzień przed 15. rocznicą śmierci Jana Machulskiego"

"Żegnaj 'Szpula'..." - czytamy pod zdjęciami kadrami z filmów Włodzimierza Musiała w społecznościowych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty/ Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości