Ojciec Charlize Theron nie zginął w wypadku. Został zastrzelony przez żonę

Charlize Theron opowiada makabyczną historię swojego ojca

Ojciec Charlize Theron zginął w makabrycznych okolicznościach. Aktorka przez lata publicznie utrzymywała, że zmarł w wyniku obrażeń doznanych podczas wypadku drogowego. Prawdę ujawniła książka, opisująca najbardziej krwawe morderstwa w historii rodzinnego miasta gwiazdy Hollywood.

Charles Theron bynajmniej nie stworzył przyszłej zdobywczyni Oscara warunków do spokojnego dzieciństwa. Pierwsze lata życia Charlize Theron naznaczone były uzależnieniem ojca od alkoholu. Podczas kolejnej domowej awantury doszło do strzelaniny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Fundacja TVN - 1,5%
Fundacja TVN - 1,5%

Charlize Theron wychowała się w farmerskiej rodzinie w RPA

Charlize Theron wychowała się w Republice Południowej Afryki. Jej rodzice, Charles Theron i Gerda Aletta Maritz, zajmowali się hodowlą bydła. Już jako dziecko wiedziała, że nie będzie kontynuować rodzinnej tradycji i znajdzie własną drogę. Lekcje baletu szły dziewczynce wyjątkowo dobrze, dlatego rodzice postanowili wysłać ją do szkoły tanecznej z internatem w Johannesburgu.

Na pozór spokojna i kochająca się rodzina regularnie przeżywała prawdziwe piekło. Ojciec wszczynał straszliwe awantury. Zwykle zabawny i towarzyski farmer, po alkoholu zmieniał się w rodzinnego oprawcę. Dziewczynka i jej matka były ofiarami przemocy domowej, bo Charles Theron bywał nad wyraz porywczy i agresywny.

Ojciec Charlize Theron był alkoholikiem

Do feralnej sytuacji doszło, kiedy aktorka miała 15 lat. Razem z mamą pochłonięte były domowymi obowiązkami, gdy nagle zadzwonił telefon. Siostra Charles'a Therona poinformowała, że ten znów się upił i zaczyna być wobec niej agresywny. Charlize Theron po latach wspominała, że już w tamtej chwili miała poczucie, że wydarzy się coś złego. Intuicja jej nie zawiodła.

Kiedy ojciec dotarł do domu był już w takim stanie, że z obawy o bezpieczeństwo swoje i córki, matka Charlize Theron zamknęła przed nim drzwi na klucz. Mężczyzna wpadł w szał. Zaczął rzucać wyzwiskami i groźbami, pod wpływem których kobiety w końcu dały za wygraną. Miały nadzieję, że w końcu się uspokoi. Jednak kiedy drzwi się otworzyły, okazało się, że Charles Theron ma przy sobie broń. Na ten widok kobiety uciekły i schowały się w sypialni dziewczynki, co dodatkowo rozjuszyło oprawcę. Zaczął dobijać się do drzwi. W końcu sięgnął po broń i strzelił w ich kierunku. Pocisk na szczęście chybił, ale Gerda Martiz wiedziała, że na tym się nie skończy. Niewiele myśląc chwyciła za swój pistolet i otwierając drzwi oddała kilka strzałów w kierunku męża. Nie zauważyła, że jest z nim też jego brat. Obaj zginęli na miejscu.

Śledczy badający sprawę odstąpili od wymierzenia kary uznając, że Gerda Martiz działała w obronie życia swojego i córki. Od tego momentu życie Charlize Theron i jej matki diametralnie się zmieniło. Przez wiele lat aktorka ukrywała mroczne wydarzenia dzieciństwa, utrzymując, że jej ojciec zginął w wyniku wypadku samochodowego. Prawda wyszła na jaw dzięki książce, która opisywała najmroczniejsze zabójstwa RPA. Aktorka postanowiła potwierdzić spekulacje i publicznie opowiedzieć swoją historię również dlatego, by wesprzeć ofiary przemocy domowej na całym świecie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Corbis Entertainment

Pozostałe wiadomości