Ołena Zełenska na okładce "Vogue'a". "Nie mamy wątpliwości, że zwyciężymy"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Ołena Zełenska na okładce "Vogue"

Ołena i Wołodymyr Zełenscy wzięli udział w okładkowej sesji zdjęciowej do najnowszego wydania magazynu "Vogue". Pierwsza dama Ukrainy podkreśliła, że to dla niej "wielki zaszczyt i marzenie wielu światowych ludzi sukcesu". Powiedziała też o wojnie w Ukrainie.

Mija 154. dzień wojny w Ukrainie. Inwazja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów zdaje się nie mieć końca, jednak zarówno para prezydencka jak i obywatele Ukrainy nie tracą nadziei na szybki koniec i wygraną. Teraz Ołena i Wołodymyr Zełenscy pojawili się w sesji okładkowej nowego wydania magazynu "Vogue", w którym opowiedzieli o rozłące i wojnie w ich państwie.

Ołena i Wołodymyr Zełenscy w sesji dla "Vogue'a"

Pierwsza dama Ukrainy nie kryła, że czuje się niezwykle zaszczycona, że mogła pojawić się w tak kultowym magazynie i opowiedzieć o tym, co dzieje się w jej kraju. Na Instagramie napisała:

"Być na okładce 'Vogue'a' to wielki zaszczyt i marzenie wielu ludzi sukcesu i znaczących osób na świecie. Jedyne, czego im życzę, to to, by nie musieli się na niej pojawić przez wojnę w ich krajach (...) A teraz chciałabym, żebyście zobaczyli we mnie każdą Ukrainkę. (...) Dziś każdy z Was, drodzy rodacy, jest twarzą i obliczem naszego kraju" - zwróciła się do Ukraińców Ołena Zełenska.

Sesja fotograficzna i rozmowa z parą prezydencką odbyły się w Ukrainie. Ołena Zełenska na wstępie powiedziała:

"To były najstraszniejsze miesiące w moim życiu i w życiu każdego Ukraińca. (...) Czekamy z niecierpliwością na zwycięstwo. Nie mamy wątpliwości, że zwyciężymy. I to jest to, co pozwala nam się trzymać" - mówiła.

Dalej zaznaczyła, że siłę w tych trudnych miesiącach dawały jej dzieci.

"Nawet nie wiem, jakbym przeżyła te miesiące, gdyby nie moje dzieci. On [Wołodymyr Zełenski – przyp. red.] miał pod tym względem znacznie trudniej. Cierpiał. I wtedy nasze dzieci też cierpiały, bo nie mogły się z nim widzieć" - powiedziała.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Ołena Zełenska o wojnie w Ukrainie

Po masakrze ludności cywilnej w Buczy pierwsza dama zrozumiała, że wojna wywołana przez Rosję ma na celu całkowite zniszczenie Ukrainy.

"W pierwszych tygodniach po wybuchu wojny byliśmy po prostu zszokowani. Po Buczy zrozumieliśmy, że to wojna mająca na celu eksterminację nas wszystkich. Naszą zagładę" - oznajmiła.

Wołodymyr Zełenski nie krył dumy z żony.

"Moja żona daje przykład. Uważam, że odgrywa potężną rolę dla Ukrainy, dla naszych rodzin i naszych kobiet. Jak każdy zwykły człowiek, martwiłem się o nią i dzieci, o ich bezpieczeństwo. Nie chciałem, żeby byli narażeni na niebezpieczeństwo" - wyjaśnił.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości