Olivier Janiak na zdjęciach z czasów liceum. Podzielił się niezwykłą historią

Olivier Janiak
Olivier Janiak pokazał stare zdjęcie
Źródło: MWMEDIA
Olivier Janiak odkopał niedawno fotografie ze starego albumu. Na Instagramie podzielił się z fanami zdjęciami sprzed 30 lat. Towarzyszyła im niezwykła historia okresu młodości prezentera. Obserwatorów bardzo poruszyły wspomnienia wyjątkowej przyjaźni z kolegą zza granicy.

Olivier Janiak jest od wielu lat jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich prezenterów. Prowadzący "Co Za Tydzień" zachował w sercu miejsce dla wspaniałych wspomnień i przyjaźni sprzed wielu lat. Gwiazdor podzielił się z fanami niezwykłą historią sprzed 30 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Olivier Janiak o Warner Bros Discovery. Czym jest dla niego praca w tej firmie?
Olivier Janiak na urodzinach Warner Bros Discovery. Opowiedział o swojej pracy

Olivier Janiak na starym zdjęciu z kolegą z Niemiec

Olivier Janiak niedawno podzielił się wspomnieniami z czasów liceum. W najnowszym wpisie na Instagramie opublikował serię zdjęć, na których uwiecznił przyjaźń z kolegą z Niemiec. Ta nostalgiczna podróż w czasie przywołała wspomnienia z czasów młodości, kiedy to prezenter uczestniczył w wymianach uczniowskich i podróżach zagranicznych związanych z jego pasją sportową.

Na pierwszym zdjęciu można zobaczyć grupę młodych ludzi, w tym Oliviera Janiaka, obok jego kolegi z RFN (Republiki Federalnej Niemiec). Okazało się, że ich szkoły - LO w Krotoszynie i szkoła w Dierdorf - miały współpracę i organizowały wymiany sportowe, zawody oraz obozy lekkoatletyczne. To właśnie na tych wyjazdach Olivier i Markus, jego niemiecki kolega, bardzo się zaprzyjaźnili.

W długim wpisie na Instagramie Olivier Janiak przywołuje nazwiska przyjaciół z tamtych lat - Markusa, Nicolę i Christiana. Wspomina, że spotykali się na wspólnych obozach i zawodach.

"Druga fota to obóz we Francji trenowaliśmy skok wzwyż. Markus ten blondyn gościł mnie u swoich rodziców w domu ja go w swoim. Ta dziewczyna to Nicola a gościu po lewej to Christian" - czytamy.

Markus i jego rodzina byli tak serdeczni, że zapraszali młodego wówczas chłopaka do siebie na wakacje i pomagali mu znaleźć pracę.

"Z Markusem i jego rodziną polubiliśmy się tak bardzo, że w wakacje jeździłem do nich. Załatwili mi pracę na stacji benzynowej, gdzie myłem szyby i tankowałem auta. W miesiąc zarabiałem tyle, ile moja mama zarobiłaby przez cały rok. Tak było przez kilka lat. Zawsze w wakacje. Potem na studiach dorabiałem już w knajpach, a kontakt się urwał" - wspomina Olivier Janiak.

Olivier Janiak z kolegą z Niemiec
Olivier Janiak z kolegą z Niemiec
Olivier Janiak z kolegą z Niemiec
Źródło: Instagram

Olivier Janiak spotkał się z kolegą z Niemiec po latach

Kolega Oliviera Janiaka z Niemiec, Markus, powrócił do życia prezentera po wielu latach przerwy w kontakcie. Ich niesamowita przyjaźń odżyła na nowo dzięki jednemu przypadkowemu spotkaniu w telewizji.

Olivier Janiak, po ukończeniu studiów i rozpoczęciu kariery w telewizji, stracił kontakt z wieloma przyjaciółmi z młodości. Jednak pewnego dnia Markus, jego dawny kolega z Niemiec, zobaczył prezentera na ekranie telewizora i postanowił podjąć próbę nawiązania kontaktu.

Markus przypomniał sobie o dawnej przyjaźni i postanowił odnaleźć kolegę, który wtedy miał na imię Piotr. Dopiero kiedy Olivier Janiak pracował w jednym z wrocławskich barów, koleżanka z pracy nadała mu to nietypowe imię, aby odróżnić go od innych pracowników o imieniu Piotr.

"Po 15 latach dostałem maila od Markusa z zapytaniem, czy ja to ja. Skacząc po kanałach na satelicie, przez 3 sekundy zobaczył moją twarz, a potem w tyłówce nazwisko Janiak. Imię mu się nie zgadzało. Przed laty wołali na mnie Piotr. Ale ja to ja. Zawsze ten sam chłopak. Od tego czasu mamy stały kontakt i choć rzadko się widujemy, to przyjaźń trwa od 30 lat" - czytamy.

Olivier Janiak podzielił się również zdjęciem, na którym pozuje obok przyjaciela z dzieciństwa Markusa obecnie. Okazuje się, że także Markus znalazł swoje powołanie w branży medialnej i pracuje jako dziennikarz sportowy.

"Tydzień temu z rodziną odwiedził nas w Pobierowie. Na wakacjach. Markus też pracuje w tv, jest komentatorem sportowym. Taki sentymentalny moment mi wjechał podczas sprzątania szpargałów w pokoju. Macie takich przyjaciół z dzieciństwa?" - dopytywał Olivier Janiak.

Koleżanki z branży Magda Mołek czy Anna Kalczyńska skomplementowały historię prezentera. Fani zaś chętnie podzielili się własnymi historiami przyjaźni z czasów młodości.

"Super historia!!! Przyjaźnie z takiego okresu są bardzo cenne, bo oparte na czystej przyjaźni i na bezinteresowności. Też mam z tego okresu przyjaciół i to do dziś"- czytamy w sekcji komentarzy.

Olivier Janiak z kolegą z Niemiec
Olivier Janiak spotkał się z kolegą z Niemiec po latach
Olivier Janiak z kolegą z Niemiec
Źródło: Instagram

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości