Gwiazdy

Omenaa Mensah obchodzi urodziny. Popularna prezenterka TVN słynie z działalności charytatywnej

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Omenaa Mensah

Omenaa Mensah jest lubianą prezenterką telewizyjną, a także bizneswoman. Pogodynka TVN udziela się też charytatywnie. Co wiemy o jej życiu prywatnym?

Omenaa Mensah to wszechstronna kobieta. Karierę zaczynała jako modelka, szybko zajęła się biznesem. Widzowie znają ją jako pogodynkę i prezenterkę na kanałach TVN. Jak wygląda jej życie prywatne? Kim jest jej mąż? Ile ma dzieci?

Omenaa Mensah - wiek, skąd pochodzi, rodzina

Omenaa Mensah naprawdę nazywa się Amma Omenaa Yaa Ware Mensah. Jest córką Polki (Izabelli) i Ghańczyka (Opoku). Urodziła się 26 lipca 1979 roku w Jeleniej Górze, a wychowała w Swarzędzu. Jej matka skończyła studia na kierunku "Ochrona środowiska" na Politechnice Wrocławskiej, a ojciec jest z wykształcenia kardiochirurgiem. Jej rodzice rozstali się gdy miała 16 lat. Gwiazda miała też brata. Asebi w wieku 17 lat trafił do więzienia za handel narkotykami. Odsiadując karę więzienia, w 2001 popełnił samobójstwo.

Omenaa Mensah - studia, kariera w telewizji, programy, pogoda

Omenaa Mensah studiowała w Poznaniu na Akademii Ekonomicznej. Jest doktorantką Szkoły Głównej Handlowej na profilu ekonomiczno-społecznym. Omenaa Mensah już w trakcie studiów wykazała się przedsiębiorczością. Założyła firmę Omi Hair, zajmującą się stylizowaniem afrykańskich fryzur. Dorabiała także jako modelka. Jednak popularność zyskała w 2005 roku. Swoją przygodę z mediami rozpoczynała w programie o tematyce erotycznej "Red light" emitowanym w TVN7. Następnie została prezenterką pogody.

Oprócz prowadzenia pogody Omenaa Mensah współtworzyła programy o różnorodnej tematyce - podróżnicze, sportowe, kulinarne czy lifestylowe. Omenaa Mensah wzięła też udział w kilku programach, np. była kapitanką zwycięskiej drużyny w finale trzeciej edycji programu TVN "Mali Giganci".

Omenaa Mensah - biznes, książki

Omenaa Mensah dobrze radzi sobie nie tylko przed kamerą, ale także w biznesie. W 2012 uruchomiła firmę Ammadora, tworzącą na zamówienie meble inspirowane sztuką. W 2016 została współudziałowcem energooszczędnego osiedla Osada Borkowo przy ul. Strumykowej w Borkowie. W 2018 uruchomiła markę Occhiello, specjalizującą się w szyciu męskich garniturów na zamówienie, a w 2020 rozszerzyła działalność o markę Amante.

Została także nagrodzona tytułem "Ambasadorki Przedsiębiorczości" podczas gali "Przedsiębiorczość i innowacje 2014". Gwiazda napisała też kilka książek, np. z przepisami kulinarnymi dla dzieci "Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką", poradnik o autoprezentacji "Twoje 3i. Intuicja, Indywidualność, Inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie" oraz książkę o tolerancji "Gorzka czekolada".  

Monika Miller zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Wzięła udział w charytatywnej aukcji
Monika Miller zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Wzięła udział w charytatywnej aukcji

Omenaa Mensah - charytatywność

Omenaa Mensah kilka lat temu założyła fundację Omenaa Foundation, której jest prezesem. W kwietniu 2017 roku z inicjatywy fundacji rozpoczęto budowę szkoły w Temie dla ghańskich dzieci. Fundusze na tę inwestycję, a także na inne działania charytatywne fundacji zbierane są za pomocą platformy crowdfundingowej na stronie gwiazdy. W trakcie lockdownu spowodowanego pandemią COVID-19 Omenaa Mensah zaangażowała się w pomoc dzieciom, organizując akcję, której celem było przekazanie podopiecznym z domów dziecka sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki. Fundacja prowadzi też akcje na rzecz tolerancji i poszanowania drugiego człowieka. Omenaa Mensah za swoją działalność była niejednokrotnie nagradzana.

Omenaa Mensah - życie prywatne, mąż, dzieci

Omenaa Mensah przez osiem lat od 2006 roku była żoną biznesmena Jakuba Pawłowskiego. Owocem tego związku była córka Vanessa urodzona 2002 roku. W 2019 roku wyszła za przedsiębiorcę Rafała Brzoskę, z którym ma i syna Vincenta. Chłopiec przyszedł na świat w 2017 roku.

Omenaa Mensah - Instagram

Omenaa Mensah prowadzi swój oficjalny profil na Instagramie. Jej nick to @omenaamensah.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości