Patrycja Sołtysik ogłosiła, że jest w ciąży, o którą walczyła wiele lat. "Nasz prywatny cud"

Patrycja Sołtysik
Patrycja Sołtysik
Źródło: MWMEDIA
Patrycja Sołtysik jest żoną dziennikarza Andrzeja Sołtysika. Para w 2015 roku powitała na świecie syna Stanisława. Chłopiec został poczęty dzięki metodzie in vitro. Jego rodzice nigdy nie ukrywali, że marzą o większej rodzinie, ale zmagają się z komplikacjami. Patrycja Sołtysik pochwaliła się radosną nowiną. Kobieta zaprezentowała się z ciążowym brzuszkiem.

Patrycja Sołtysik o swojej drodze do macierzyństwa pisała w mediach społecznościowych i udzielała wywiadów, w których podkreślała, że procedura in vitro oznacza "szereg psychicznych i fizycznych poświęceń ze strony kobiety". Uprzedziła, że to "nie jest łatwa droga i zdecydowanie nie jest ona dla każdego". Jednak kobieta była bardzo zdeterminowana, aby zajść w kolejną ciążę. Udało się. Zobaczcie wzruszający wpis żony Andrzeja Sołtysika.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce"
W rozmowie z nami Joanna Krupa wróciła wspomnieniami do czasów, gdy była pytana o to, czy jest w ciąży. Miała wówczas problemy ze zdrowiem.

Patrycja Sołtysik jest w kolejnej ciąży

Patrycja Sołtysik kilka miesięcy temu pokazała na Instagramie posiniaczony brzuch. Wyjaśniła, że tak wygląda po przyjmowaniu zastrzyków przez wiele tygodni.

"Noworocznie wrzuciłam kadr przedstawiający mój brzuch traktowany od wielu tygodni zastrzykami (przy stymulacji, przed transferem i po na podtrzymanie ciąży, a później znowu przed transferem...). Siniaki raz są, raz ich nie ma. Tak naprawdę zupełnie nie zwracam na nie uwagi. Dopiero kiedy mam ubrać kostium dwuczęściowy, zdaję sobie sprawę, że 'leczenie jest widoczne'" - napisała w poście.

Upragniona ciąża się ziściła. Patrycja Sołtysik 20 kwietnia pochwaliła się tą wiadomością na Instagramie. Nie ukrywała wzruszenia.

Kilka razy pisałam opis do tych zdjęć, a następnie go usuwałam… bo ciężko ubrać odpowiednio w słowa emocje i uczucia, jakie towarzyszą nam od kilku miesięcy. Mieszanka ogromnej radości, miłości, wciąż niedowierzania i lęku, który nie zniknie pewnie do samego porodu. Okazuje się, że dziewięć lat po narodzinach Stasia naszą rodzinkę nareszcie uzupełni najbardziej wyczekiwany, wywalczony i już bardzo kochany przez starszego brata mały człowiek. Nasz prywatny cud (miłości i medycyny). Czekamy maluszku! 
- wyznała.

Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro

Z procedury in vitro skorzystała m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, która angażuje się od dłuższego czasu w uświadamianie ludziom, jak ważne jest to, aby państwo finansowało ten zabieg. Jednak w Polsce popularne są też hasła, że in vitro to "pójście na łatwiznę". Co o tym sądzi Patrycja Sołtysik?

W wielu kręgach było to tak nazywane, albo czymś okropnym, niemoralnym i tak dalej. Uważam, że to wszystko przede wszystkim bierze się z ogromnej niewiedzy. [...] Dopóki, czego nikomu nie życzę, nie zachorujemy na nowotwór, to znamy nazwę chemioterapia, ale nie wiemy, jak to wygląda [...]. Na temat tego procesu (przyp. red. in vitro) też jest duża niewiedza. Sama zauważyłam stosunkowo niedawno, wśród moich bliskich osób, że one wiedziały, ale nie rozumiały. Dopiero, jak zaczęłam tłumaczyć, na czym polega stymulacja, punkcja, co to jest transfer, to zaczęły też rozumieć
- powiedziała w programie "Mamy czas". 

Żona Andrzeja Sołtysika zapamiętała słowa lekarza, który uświadomił jej coś bardzo ważnego.

"On bardzo ostudził moje emocje tekstem, który bardzo przepłakałam później, ale teraz w ogóle nie mam do niego pretensji. Powiedział, że zajście w ciążę to nawet nie jest połowa sukcesu. I to jest prawda" - wspomina Patrycja Sołtysik.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości