Wybrali się razem na pielgrzymkę, a miłość pojawiła się w teatrze. Kim jest żona Mateusza Damięckiego? Oto historia ich związku

Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki
Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki
Źródło: MWMEDIA
Żona Mateusza Damięckiego, Paulina Andrzejewska jest docenianą tancerką, choreografką i pedagogiem. Jak się poznali? Oto historia ich związku!

Mateusz Damięcki wypowiada się o swojej żonie w samych superlatywach. W rozmowie z "Party" stwierdził:

"Prawdziwym skarbem jest moja żona. Jest niezwykle skromną, dobrą i wrażliwą osobą, a przy tym stanowczą i konkretną. Tego jej zazdroszczę, bo ja bywam małostkowy i lubię się rozdrabniać. […] Podkreślam: nigdy nie dotarłbym do tego miejsca w życiu, w którym jestem, gdyby nie moja żona" - chwalił swoją ukochaną.

Oto historia ich miłości.

Paulina Andrzejewska: kim jest, co robi, ile ma lat żona Mateusza Damięckiego?

Paulina Andrzejewska 5 lipca 2022 r. skończyła 42 lata. Jest tancerką, choreografką i pedagogiem. W 1999 roku skończyła Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W 2005 roku uzyskała stopień magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność Pedagogika Baletu. Przez lata pracowała w szkołach baletowych, a w latach 2014–2016 jako wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Paulina Andrzejewska wystąpiła w spektaklach "W 80 dni dookoła świata" w Teatrze Rampa, operetce "Orfeusz w piekle", a także w popularnych musicalach Teatru Muzycznego Roma: "Grease", "Koty, "Najlepsze z Romy". Tworzyła choreografie do musicali i programów w Polsce i za granicą, a od sezonu 2019/2020 pełni funkcję zastępczyni dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

czt_elvispremiera_krupinska-zwiazek
Paulina Krupińska o związku i kryzysach. "Kłótnie w każdym związku są normalne"

Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki - jak się poznali?

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska są razem od 2011 r. Poznali się podczas prób do przedstawienia "Ławka rezerwowych" w warszawskim Teatrze Syrena.

"Mateusz od razu mnie zauroczył. Wciąż o nim myślałam. Któregoś dnia, idąc na próbę, włożyłam ładniejszy dres i się umalowałam. Mateusza nie było. Poczułam zawód i wtedy się zorientowałam, że chyba coś jest na rzeczy" - powiedziała Paulina Andrzejewska w wywiadzie dla magazynu "Pani".

Przez jakiś czas byli tylko przyjaciółmi, ale zrodziło się między nimi uczucie. Choreografka troszczyła się o aktora, kiedy doznał kontuzji nogi. Była dla niego ogromnym wsparciem, gdy musiał przejść dwie operacje i rehabilitację. Kiedy doszedł do siebie, zabrał kobietę na pielgrzymkę do Asyżu. Podczas wyprawy pojawiły się poważne myśli na temat wspólnej przyszłości.

Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki - ślub

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska zaręczyli się 1 stycznia 2016 roku. Aktor zrobił to w dosyć kreatywny sposób. W jednym z wywiadów choreografka wspominała, że razem z rodzicami odbierała partnera z teatru. Gwiazdor wpadł na pomysł zatrzymania się nad Wisłą i oglądania pokazu fajerwerków. Tam też miał wręczyć ukochanej... jajko niespodziankę z pierścionkiem w środku.

Ślub wzięli w 2018 r., w tajemnicy przed mediami  Para powiedziała sobie sakramentalne "tak" podczas ceremonii cywilnej, bo aktor nie miał unieważnienia ślubu kościelnego poprzedniego małżeństwa. Informację o zmianie stanu cywilnego aktor podał przy okazji minirecenzji filmu "Podatek od miłości". Napisał wtedy na Facebooku:

"Można? Można. Piękny film. Podobał się mnie (36 lat, mężczyzna, po ciężkim dniu w pracy), podobał się mojej żonie (kobieta w ciąży, hormony + zmęczenie) i podobał się reszcie sali, która śmiała się i roniła łzy w tych momentach, w których chciał tego reżyser" - napisał.

Na trzecią rocznicę ślubu Paulina Andrzejewska podzieliła się fotografią z tego dnia.

Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki - dzieci

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska doczekali się dwóch synów: Franciszka urodzonego w 2018 r. oraz Ignacego, który przyszedł na świat w 2020 r.

Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki - poprzednie związki

Mateusz Damięcki był wcześniej w związku z tłumaczką Patrycją Krogulską. Ślub wzięli w 2010 r., a w 2011 byli już rozwiedzeni. Aktor niechętnie wraca do tego związku. Pojawiały się także doniesienia w mediach, że walczył nawet o "rozwód kościelny". O poprzednich związkach Pauliny Andrzejewskiej nie ma informacji w mediach.

 Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska
Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska
Źródło: MWMEDIA
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości