Gwiazdy

Paweł Deląg wyreżyserował film. Zadedykował go swojej mamie. "Toczyła codzienny bój"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Paweł Deląg opowiedział o swojej mamie i synu

Paweł Deląg otworzył się na temat swojej rodziny. Aktor wyreżyserował film krótkometrażowy, który zadedykował swojej mamie. Opowiedział więc o swoim dzieciństwie i o heroicznej postawie swojej rodzicielki. Przy filmie współpracował ze swoim starszym synem Pawłem Juniorem. Gwiazdor powiedział o nim kilka słów. Z czego jest najbardziej dumny?

Paweł Deląg rzadko opowiada o swoich bliskich. Jednak ostatnio głośno było o jego dzieciach. Aktor ma dwóch synów z różnych związków. Obaj poszli podobną ścieżką kariery, jednak nie zostali aktorami, jak ich ojciec. O starszym synu Pawła Deląga mówiono już od dawna, ale niektórzy fani gwiazdora nie mieli pojęcia, że ma jeszcze jedno dziecko. Ostatnio pochwalił się tym, jak spędza czas z młodszym synem Mikołajem.

Paweł Deląg o dzieciństwie. Wiele zawdzięcza swojej mamie

Paweł Deląg udzielił wywiadu portalowi ohme.pl, w którym wspomniał o swoim krótkometrażowym filmie pt. "Pani Basia". Jest to opowieść o emerytowanej nauczycielce, która otrzymuje straszną diagnozę. W tej roli Elżbieta Jarosik. Tę samą postać, ale w młodości gra jej córka - Anna Jarosik. W filmie wziął udział również Tomasz Huk, Marcin Sianko i Bartosz Węglarczyk. Muzykę skomponował Kortez. Reżyser Paweł Deląg zadedykował swoje dzieło mamie. Przy okazji opowiedział o swoim dzieciństwie.

"Jak każdy rodzic ma oczywiście swoje zalety i wady, ale dziś z perspektywy dojrzałego faceta wiem, ile jej zawdzięczam. Wychowywałem się w trudnym czasie PRL-u, a jednak ona potrafiła wnieść wiele dobra i radości do naszego życia: mojego i młodszej siostry Doroty. Jak większość kobiet w latach osiemdziesiątych toczyła codzienny bój o to, byśmy mieli, co jeść, chodzili czysto ubrani i dobrze się uczyli. Nie było jej na pewno łatwo, zwłaszcza że od pewnego momentu wychowywała nas samotnie" - wyznał aktor.

Filip Chajzer o synu i dzieciństwie
Filip Chajzer o synu i dzieciństwie Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Poniżej rodzice Pawła Deląga na wakacjach w 1968 roku. Zwróćcie uwagę na niezwykłe podobieństwo aktora do swojego ojca.

Paweł Deląg o współpracy z synem. Paweł Deląg Junior został kierownikiem produkcji

Paweł Deląg przy tworzeniu filmu mógł liczyć na swojego starszego syna, który kierował tą produkcją. Ojciec i syn mieli okazję współpracować wcześniej przy kilku innych projektach. Aktor nie kryje dumny i chwali swoje dziecko.

"Paweł ma tę dobrą cechę charakteru, że potrafi załatwić i ogarnąć dosłownie wszystko, poza tym lubi ludzi i z wzajemnością. Dlatego też wszystko zostało nakręcone w dwa dni. Choć wielu nam nie wierzyło, nie mieliśmy nawet nadgodzin. Mogę powiedzieć śmiało, że z Łukaszem Szklarzem i Pawłem Jr stworzyliśmy bardzo zgrany zespół realizatorsko-produkcyjny" - dodał w wywiadzie.

Poniżej Paweł Senior i Junior w pracy przy wspólnej produkcji. "Mimo różnicy pokoleniowej praca szła dobrze"- napisał aktor na Instagramie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości