Piotr Jacoń otrzymał prestiżową nagrodę. Dziennikarz TVN24 angażuje się w ważny temat

Piotr Jacoń odznaczony Medalem Wolności Słowa
Piotr Jacoń odznaczony Medalem Wolności Słowa
Źródło: TVN
Piotr Jacoń - dziennkarz TVN24 - został uhonorowany Medalem Wolności Słowa. Nagroda przyznawana jest osobom, które szczególnie angażują się w ochronę wolności słowa w Polsce.

Piotr Jacoń nie boi się głośno mówić o problemach osób transpłciowych w Polsce, za co został nagrodzony. Sam jest ojcem transpłciowej córki Wiktorii.

Piotr Jacoń odznaczony Medalem Wolności Słowa

Piotr Jacoń z TVN24 został uhonorowany Medalem Wolności Słowa w kategorii Media, przyznawanej przez Fundację Grand Press. Dziennikarz został wyróżniony przez kapitułę konkursu za swoją działalność sojuszniczą i medialną na rzecz osób transpłciowych.

Piotr Jacoń stara się edukować Polaków w temacie transpłciowości. W 2021 roku ukazał się reportaż jego autorstwa, zatytułowany "Wszystko o moim dziecku", w którym poruszył temat osób transpłciowych oraz ich bliskich. Dziennikarz jest też autorem książki "My, trans".

Gala wręczenia Medali Wolności Słowa 

W tym roku w skład Kapituły Medalu Wolności Słowa weszli: prof. Adam Bodnar, Agnieszka Jankowiak-Maik - "Babka od Histy", czyli ubiegłoroczni laureaci tej nagrody, Ewa Wrzosek – prokurator nominowana do Medalu w 2021 r. oraz Weronika Mirowska - prezes Fundacji Grand Press i Andrzej Skworz - redaktor naczelny "Press".

Gala wręczenia Medali Wolności Słowa miała miejsce 30 sierpnia w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności i była transmitowana na antenie TVN24. Galę poprowadził współprowadzący "Szkło Kontaktowe" Tomasz Sianecki.

Zobacz przemowę Piotra Jaconia:

Piotr Jacoń odznaczony Medalem Wolności Słowa - przemowa

Medal Wolności Słowa - nagrodzeni

Oprócz Piotra Jaconia nagrodę w tym roku otrzymali: w kategorii Instytucja - sędzia Igor Tuleja, Krzysztof Głuchowski - dyrektor Teatru im. Słowackiego oraz Jakub Karyś – polski publicysta, producent i reżyser, działacz społeczny oraz przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji. Zaś w kategorii Obywatel/ka: Katarzyna Wappa, aktywistka i obrończyni praw uchodźców, Kamila Ferenc - prawniczka pro bono oraz Robert Hojda - zalożyciel i prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

W kategorii Media obok Piotra Jaconia nagrodę zdobyli: Jerzy Jurecki - wydawca "Tygodnika Podhalańskiego", przedstawiciel wolnych mediów lokalnych oraz Ewa Siedlecka - publicystka "Polityki", skazana za opisanie sędziowskiej afery hejterskiej.

Medal Wolności Słowa - odznaczeni
Medal Wolności Słowa - odznaczeni
Źródło: TVN

Medal Wolności Słowa - co to za nagroda?

Medal Wolności Słowa otrzymują osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową, dziennikarską i publicystyczną. Wydarzenie jest organizowane w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz wybitnych osób je głoszących, dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości