Programy

Marcin Spenner przegrał z Dawidem Podsiadło w "X Factor", a potem zniknął. Co teraz robi?

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
"Dzień dobry TVN"
Marcin Spenner w programie "X Factor" w 2012 r.

Marcin Spenner swoją popularność zdobył w drugiej edycji programu "X Factor". Wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału, ale ostatecznie zajął drugie miejsce. Od tego czasu minęło 10 lat. Co robił? Dlaczego po wydaniu debiutanckiej płyty postanowił zniknąć?

Marcin Spenner to polski wokalista, który rywalizował z Dawidem Podsiadłą o wygraną w programie "X Factor". Po długiej przerwie wraca do świata show-biznesu z nowym materiałem. Z tej okazji pojawił się w programie "Dzień Dobry TVN". 

Marcin Spenner zniknął po programie "X Factor"

Marcin Spenner zrobił furorę w programie "X Factor". Chociaż nie wygrał 2. edycji show, to miał szansę na wielką karierę, tak jak pozostali uczestnicy. W programie występowali też Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Piotr Zioła, Klaudia Szafrańska oraz Ralph Kaminski. Jednak wokalista zniknął z mediów.

"W moim przypadku wygrałem, ale nie byłem na to przygotowany. Nie miałem wtedy jeszcze pomysłu na siebie. Poszedłem do programu, aby się sprawdzić i byłem zagubiony. Trzy lata straciłem na poszukiwania. Robiłem od razu płytę, tylko to nie były moje klimaty" - wspominał Marcin Spenner w rozmowie w "Dzień Dobry TVN".

Marcin Spenner w programie "X Factor" w 2012 r.
Marcin Spenner w programie "X Factor" w 2012 r. Źródło: x-news

Marcin Spenner z "X Factor" - co teraz robi?

Po programie "X Factor" Marcin Spenner szlifował warsztat muzyczny, zdobywał nowe doświadczenia i szukał swojej drogi. Nagrał duet z Patrycją Markowską ("Nie chcę wiedzieć nic") oraz piosenkę z Tomkiem Lubertem, Niki i Antkiem Smykiewiczem ("Raj będzie nasz"). Na solową produkcję fani wokalisty musieli jednak poczekać kilka lat. W grudniu 2015 roku artysta zaprezentował pierwszy solowy singel pt. "Moskwa", a potem znowu zniknął. Ostatecznie w 2019 roku ukazał się jego debiutancki album "Na czas".

"'Na Czas' - to przewrotny tytuł mojej autorskiej płyty. Czas może być naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem... Trochę mi zajęło, aby przestać się z nim ścigać i wybrać jednak tę drugą opcję. Oddaję wam 12 piosenek z niebanalnymi tekstami, których autorką w większości jest niezastąpiona Karolina Kozak. Każda z tych kompozycji to oddzielna historia, która naprawdę się wydarzyła lub mogłaby się wydarzyć" - tłumaczył Marcin Spenner.

W "Dzień Doby TVN" zaprezentował piosenkę "Zaskoczeni", którą zapowiada swoją drugą płytę. Przy nagraniu pomagali mu Bogdan Kondracki i Karolina Kozak.

"Jest trud z zaśnięciem". Agnieszka Chylińska o roli jurora w "Mam talent!"
"Jest trud z zaśnięciem". Agnieszka Chylińska o roli jurora w "Mam talent!" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin Spenner z "X Factor" - metamorfoza

Od czasu programu Marcin Spenner przeszedł także metamorfozę wyglądu. Wokalista zapuścił włosy i zarost. Poznalibyście go na nowych zdjęciach na Instagramie?

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: "Dzień dobry TVN"

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości