Piotr Trojan pożegnał Tomasza Komendę. To on wcielał się w niego w głośnym filmie

Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę
Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę
Źródło: Mat. prasowe
Tomasz Komenda zmarł w wieku zaledwie 46 lat. Film Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" przybliżył nam dramatyczną historię młodego mężczyzny, który w czasie osiemnastu lat odsiadki musiał zmierzyć się z fałszywymi oskarżeniami oraz przemocą i upokorzeniami w więzieniu. Jednak to także opowieść o triumfie sprawiedliwości i ludziach, którzy postanowili stanąć po stronie prawdy. W rolę główną wcielił się Piotr Trojan. Aktora bardzo poruszyła informacja o śmierci bohatera, w którego się wcielał.

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za brutalny gwałt oraz zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej, jednak nigdy nie popełnił tych przestępstw. W więzieniu odsiedział aż 18 lat. Dopiero w 2018 roku został oczyszczony z zarzutów. Za tak wielką pomyłkę otrzymał od państwa polskiego wielomilionowe odszkodowanie. Jego historia zafascynowała twórców. W 2020 roku powstał film wyreżyserowany przez Jana Holoubka oparty na biografii Tomasza Komendy pt. "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy".

Czytaj więcej: Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Piotr Trojan pożegnał Tomasza Komendę

Dramatyczna historia Tomasza Komendy została uwieczniona w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dwudziestotrzyletni młodzieniec, który niesłusznie spędził 18 lat w więzieniu, stał się symbolem walki o sprawiedliwość. Niestety, pomimo zwycięstwa nad krzywdzącym losem spotkał go tragiczny koniec.

W filmie, który poruszył serca widzów, nie tylko ukazano niesprawiedliwość, jakiej doświadczał Tomasz Komenda, ale również heroiczną postawę tych, którzy postanowili zakończyć jego koszmar. Piotr Trojan wcielił się w główną postać w dziele Jana Holoubka. Informacja o śmierci bohatera, w którego się wcielał, poruszyła aktora, który postanowił pożegnać zmarłego za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na Instagramie Piotr Trojan opublikował poruszający wpis, do którego dołączył wspólne zdjęcie.

"Jeżeli jest coś po drugiej stronie, mam nadzieję, że nazywa się spokój. Do zobaczenia Tomku" - napisał aktor, oddając hołd bohaterowi, którego los wstrząsnął całym społeczeństwem.

Piotr Trojan pożegnał Tomasza Komendę
Piotr Trojan pożegnał Tomasza Komendę
Źródło: Instagram

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" obejrzysz na antenie TVN

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" jest dostępny w Playerze. Dla tych, którzy nie posiadają konta w serwisie streamingowym, mamy doskonałą wiadomość. Produkcję będzie można obejrzeć za darmo na antenie TVN. Emisja filmu już w piątek 23 lutego o godzinie 20.00. Powtórka w środę 28 lutego o godzinie 23.05.

Tomasz Komenda chorował na nowotwór

Smutna informacja o śmierci Tomasza Komendy pojawiła się w mediach w środę 21 lutego 2024 roku. Jako pierwsi napisali o tym dziennikarze magazynu "Uwaga!", którzy przez wiele lat zajmowali się sprawą mężczyzny. Mężczyzna chorował na raka płuc, który był już podobno w zaawansowanym stadium i rozprzestrzeniał się po całym ciele. Mężczyzna mimo to próbował się leczyć i chodził na radioterapię.

"Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju" – mówił w rozmowie z Ewą Wilczyńską, dziennikarką "Gazety Wyborczej".

Jak się okazało, nowotwór był bezpośrednią przyczyną śmierci Tomasza Komendy. W rozmowie z TVN24 dziennikarz Grzegorz Głuszczak, który od lat zajmował się jego sprawą i jako pierwszy poinformował o chorobie, opowiedział o przyczynie śmierci niewinnie skazanego.

"Tomek zmarł z samego rana. Dowiedziałem się o tym fakcie dosłownie kilka godzin temu. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu" - powiedział na antenie TVN24 Grzegorz Głuszak.

Polecamy: Historię miłości Tomasza Komendy i Anny Walter śledziła cała Polska. Ich sielanka nie trwała długo

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości