Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Spełniono ostatnie życzenie aktorki

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje
Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje
Źródło: Getty Images/MW MEDIA
Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Słynna aktorka została pochowana na cmentarzu w Legnicy. Na ostatnie pożegnanie gwiazdy przyszły prawdziwe tłumy, a Renata Pałys wygłosiła wzruszające przemówienie. Żałobnicy wypuścili do nieba 58 kolorowych balonów i spełnili ostatnią wolę artystki.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Słynna aktorka, która zdobyła ogólnopolską popularność dzięki serialowi "Świat według Kiepskich" zmarła 9 czerwca 2024 roku. Marzena Kipiel-Sztuka w ostatnim czasie poważnie chorowała. Artystka odeszła w wieku 58 lat. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Nietypowy pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki w Legnicy

Marzena Kipiel-Sztuka została pochowana 13 czerwca 2024 roku na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Aktorka zażyczyła sobie przed śmiercią, by jej pogrzeb miał charakter świecki. Chciała także, żeby żałobnicy tego dnia założyli kolorowe ubrania i przynieśli balony zamiast wieńców. Artystka została skremowana, a jej prochy umieszczono w urnie z malunkami ptaków oraz drzew.

Podczas ostatniego pożegnania został puszczony utwór Anny Jantar "Nic nie może wiecznie trwać". Po wyjściu z cmentarnej kaplicy żałobnicy wypuścili do nieba 58 kolorowych balonów — dokładnie tyle, ile lat miała zmarła. Urnę z prochami Marzeny Kipiel-Sztuki przeniesiono na miejsce pochówki w otoczeniu wielobarwnych kwiatów.

Aktorka ostatnie tygodnie życia spędziła w Hospicjum w Wałbrzychu. Podczas pogrzebu były zbierane datki na rzecz utrzymania właśnie tego ośrodka. W uroczystości wzięły udział prawdziwe tłumy. Na ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki przyszli nie tylko jej fani, ale także byli współpracownicy z teatrów i telewizji. Wśród nich była między innymi Renata Pałys, która od lat przyjaźniła się ze zmarłą.

Renata Pałys we wzruszającej przemowie pożegnała Marzenę Kipiel-Sztukę

Marzena Kipiel-Sztuka i Renata Pałys przez wiele lat grały w tej samej produkcji, ale poznały się znacznie wcześniej i bardzo się zaprzyjaźniły. Podczas pogrzebu 58-latki jej przyjaciółka z planu wygłosiła wzruszającą przemowę pożegnalną.

"Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego 'Świata według Kiepskich'. Poznałam ją tu, w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ją na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne sceny były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować" - mówiła Renata Pałys podczas pogrzebu.

To właśnie Renata Pałys jako pierwsza kilka dni wcześniej potwierdziła śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki.

"To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą" — mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości