Prawdziwe imiona i nazwiska gwiazd. Powody zmiany personaliów mogą was zaskoczyć

Violetta Arlak, Borys Szyc, Dorota Chotecka
Violetta Arlak, Borys Szyc, Dorota Chotecka
Źródło: mwmedia
Prawdziwe imiona i nazwiska gwiazd to intrygujący wątek w show-biznesie. Artyści często przyjmują pseudonimy. Niektóre są powiązane z tym, jak naprawdę się nazywają, a inne są bardziej zaskakujące i oryginalne. Są gwiazdy, które całkowicie zmieniły imię i nazwisko. Sprawdźcie, bo lista jest imponująca.

Nie tylko polskie gwiazdy ukrywają prawdziwe imiona i nazwiska. Na potrzeby rozwijającej się kariery również wielu zagranicznych artystów zdecydowało się zmienić swoje personalia. Jednak my skupiliśmy się na polskim podwórku. Jesteście ciekawi?

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

110923_SONIABOHOSIEWICZ_RELACJA_Z_OJCEM
Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. Ma też braci
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Viola Kołakowska

Viola Kołakowska przyszła na świat w Chorzowie. Występowała w wielu popularnych filmach i serialach. Z Tomaszem Karolakiem ma dwójkę dzieci. Jest aktorką niezawodową oraz modelką. Wcześniej nazywała się Wioletta Kołek.

Wystąpiła m.in. w filmie "Dzień świra" oraz serialu "Na Wspólnej".

Patryk Vega

Tego reżysera pod tym nazwiskiem znają wszyscy w Polsce. Jednak tak naprawdę to Patryk Krzemieniecki.

Twórca kultowego "Pitbulla" wyjaśnił, że zmienił nazwisko ojca, bo nie było go przy nim w dzieciństwie. Dodatkowo myślał, że w wieku 20 lat zdobędzie Oscara i stwierdził, że "Vega" brzmi lepiej po angielsku.

Olivier Janiak

Prezenter telewizyjny zmienił tylko swoje imię. Naprawdę nazywa się Piotr Janiak. Zdradził, że nowe imię nadała mu koleżanka z jednego z pubów we Wrocławiu, w którym dorabiał w czasach studenckich. Miało go to odróżnić od innych barmanów o imieniu Piotr.

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro jest znanym szefem kuchni. Urodził się jako Wojciech Basiura, a po ślubie przyjął nazwisko żony. Dlaczego? Powód jest bardzo ciekawy. W rozmowie z magazynem "Show" wyznał, że nowe nazwisko dało mu wysokie miejsce w alfabetycznie ułożonym przeglądzie lokali.

Margaret

Margaret ma wiele pseudonimów artystycznych. W mediach znana jest jako Gaja Hornby czy Maggie. Piosenkarka zaczynała karierę od bloga modowego, dopiero później związała przyszłość z muzyką. W rzeczywistości nazywa się Małgorzata Jamroży i pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego.

Cleo

To pseudonim Joanny Klepko, zawdzięcza go znajomym z chóru.

"Od mojego nazwiska, Klepko. W chórze mówili do mnie Clepi i Cleo, i tak się złożyło, że już zostało" - wyjaśniła Onetowi.

Donatan

A jak nazywa się sceniczny partner Cleo, z którym artystka często współpracuje? Donatan tak naprawdę nazywa się Witold Czamara.

Kayah

Kayah to piosenkarka, którą od razu można poznać po charakterystycznym głosie z intrygującą chrypką. Gwiazda jest na rynku muzycznym od wielu lat. Na jej koncie są hity, które śpiewała cała Polska. W dalszym ciągu artystka tworzy porywające tłumy przeboje.

 Kayah to pseudonim artystyczny Katarzyny Szczot.

Stachursky

Wiecie, że Stachursky po zdaniu matury studiował: prawo, organizację produkcji telewizyjno-filmowej i pedagogikę? Studia prawnicze ukończył dopiero w 2016 roku, a w 2017 rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Ten popularny piosenkarz nazywa się Jacek Władysław Łaszczok.

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 roku. Decyzję o zmianie nazwiska podjął już w czasie studiów. Doradził mu to jego wykładowca. Artyście zależało na tym, aby jego nazwisko bardziej pasowało do estrady.

Jerzy Połomski naprawdę nazywał się Jerzy Pająk.

Dorota Chotecka

Nawet Dorota Chotecka zdecydowała się w przeszłości na zmianę nazwiska. Aktorka wcześniej nazywała się... Kapusta. Widać, podobnie jak Jerzy Połomski, chciała prezentować się bardziej "medialnie". Nowe nazwisko przyjęła jeszcze w trakcie studiów w łódzkiej PWST.

Borys Szyc

Borys Szyc pod koniec studiów na Akademii Teatralnej w Warszawie postanowił pozbyć się nazwiska ojca, z którym nie utrzymywał kontaktu i przyjąć nazwisko panieńskie matki.

Aktor w przeszłości nazywał się Borys Michalak.

Violetta Arlak

Aktorka komediowa Violetta Arlak znana jest widzom z ról teatralnych oraz serialowych. Gwiazda miała nazwisko Zmarlak. Jednak, aby brzmiało pozytywnie, skróciła je do obecnej formy.

Violetta Villas

Na koniec polska diwa doceniona na całym świecie. Violetta Villas występowała na największych scenach. Przybrała taki pseudonim artystyczny, aby w każdym zakątku świata można było ją pięknie i łatwo przedstawić.

Naprawdę nazywała się Czesława Gospodarek.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości