Priscilla Presley chce podważyć testament córki. Do zgarnięcia są długi?

Autor:
Dominika
Kowalewska

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia 2023 roku. Niedługo później odbył się pogrzeb córki króla rock'n'rolla Elvisa Presleya. Nie cichną jednak echa po nagłej śmierci kobiety. Priscilla Presley, jej matka, chce podważyć testament córki. Ma wątpliwości co do autentyczności podpisu.

Priscilla Presley była żoną muzyka Elvisa Presleya. Para doczekała się tylko jednej córki, Lisy Marie Presley, która nagle zmarła. Od tego momentu rodzina znów żyje na świeczniku, a niedawno media obiegła informacja o kolejnej burzy. Priscilla Presley chce podważyć zmiany w testamencie, których dokonała Lisa Marie Presley. Czego dotyczy walka?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Daria Ładocha o premierze filmu "Elvis"
Daria Ładocha o premierze filmu "Elvis" Daria Ładocha o premierze filmu "Elvis" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Lisa Marie Presley nie żyje

Ubiegły rok zdecydowanie należał do Elvisa. W kinach swoją premierę miał film muzyczny o karierze niezwykłego artysty. W Stanach Zjednoczonych podczas uroczystych wydarzeń na ściankach brylowała córka wokalisty Lisa Marie Presley. Ostatni raz publicznie wystąpiła na gali rozdania Złotych Globów, podczas której miała powody do dumy. Wcielający się w rolę Elvisa Austin Butler odebrał nagrodę dla najlepszego aktora.

Niedługo później media obiegła informacja o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia córki Elvisa Presleya. Doszło do zatrzymania akcji serca. Jak podał wówczas serwis TMZ, powołując się na źródła bliskie rodzinie, kobieta została znaleziona bez oznak życia w sypialni w posiadłości w Calabasas w Kalifornii. Na miejsce natychmiast przybył i przeprowadził reanimację jej były mąż Danny Keough. Lisa Marie Presley trafiła do szpitala, gdzie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej i podłączona do respiratora. Mimo to jej życia nie udało się uratować - córka Elvisa Presleya zmarła 12 stycznia 2023 roku.

Informację o śmierci Lisy Marie Presley przekazała jej 77-letnia matka Priscilla w czwartek wieczorem. "Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że moja piękna córka Lisa Marie opuściła nas. Była najbardziej namiętną, silną i kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam. Prosimy o uszanowanie prywatności, gdyż próbujemy poradzić sobie z tą głęboką stratą. Dziękujemy za miłość i modlitwy. W tej chwili nie będzie dalszych komentarzy" - napisała wówczas Priscilla Presley.

Priscilla Presley chce podważyć testament córki

Gdy Lisa Marie Presley miała 9 lat, stała się jedyną spadkobierczynią majątku po zmarłym ojcu. Dysponować mogła nim jednak dopiero po ukończeniu 25. roku życia. Los nie oszczędził jednak córki Elvisa Presleya. Gdy skończyła 25 lat, miała za sobą nieudane związki, mierzyła się z traumą molestowania seksualnego, którego doznała z ręki kolejnego partnera matki, a także walczyła z uzależnieniami. Do tego mierzyła się z problemami finansowymi, które mocno nadszarpnęły zgromadzone przez ojca pieniądze.

Ku zaskoczeniu wielu, niedługo po pogrzebie 54-latki, Priscilla Presley złożyła do Sądu Najwyższego dokumenty, w których zakwestionowała autentyczność części testamentu. Sprawa dotyczy poprawki z 2016 roku, w której to Priscilla Presley oraz Barry Siegel, były menedżer biznesowy, zostali usunięci z funkcji przyszłych powierników majątkowych na rzecz najstarszych dzieci Lisy Marie Presley - Riley'a Keough i jej zmarłego bratu Benjamina Keough.

Priscilla Presley podtrzymuje, że pierwszy raz została mianowana współpowiernikiem córki w 1993 roku, jednak w 2010 roku kobieta miała zmienić swoją wolę. Co ciekawe, żona Elvisa Presleya twierdzi, że o poprawkach w testamencie dowiedziała się dopiero po śmierci córki. Jej zdaniem podpis córki "wydaje się być niezgodny z jej zwyczajowym podpisem", a ponadto dokument nie został potwierdzony notarialnie.

Jak podają media, najbardziej interesującą postacią w sporze wydaje się być Barry Siegel, były partner biznesowy, który miał rzekomo namówić Lisę Marie Presley do sprzedaży 85% udziałów w Elvis Presley Enterprises i którego gwiazda pozwała w 2018 roku za doprowadzenie do ogromnych strat finansowych. Co więcej, zagraniczne media donoszą, że dzieci Lisy Marie Presley odziedziczą po mamie głównie długi, sięgające nawet 4 milionów dolarów na głowę.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości