Gwiazdy

Maja Hirsch wspomina widok dryfującego pontonu uchodźców na Atlantyku. "Zamarłam"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Maja Hirsch. Ekipa "Przez Atlantyk" znalazła ponton uchodźców

Maja Hirsch i inne polskie gwiazdy wyruszyły w rejs po pełnym niebezpieczeństw oceanie. Załoga jachtu żaglowego w programie "Przez Atlantyk" zobaczyła dryfujący na wodzie ponton, którym wcześniej uciekali uchodźcy. Aktorka była poruszona tym, co zobaczyła w środku.

Za nami pierwszy odcinek nowego programu TVN. "Przez Atlantyk" ruszył 2 marca. W show biorą udział: Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr "Liroy" Marzec i Zygmunt Miłoszewski. Uczestnicy programu żeglują po oceanie w towarzystwie doświadczonych kapitanów: Romana Paszke oraz Adama Skomskiego. Jeszcze przed startem wyprawy pierwszy kapitan wytłumaczył uczestnikom, że wspólny rejs to odpowiedzialność i mogą na nich czekać różne niebezpieczeństwa.

Maja Hirsch wspomina odnalezienie pontonu uchodźców

Aktorka znana z serialu "BrzydUla" z pewnością nie zapomni tej sceny. W programie pokazano już zapowiedź kolejnego odcinka, w którym załoga "Przez Atlantyk" trafi na ponton, którym uciekali uchodźcy. Maja Hirsch wspomina ten moment w wywiadzie dla "Onetu".

"Nie zapomnę pontonu uchodźców, który znalazł się przy naszej łodzi. Początkowo nie wiedziałam, co się dzieje, bo byłam długo pod pokładem i przygotowywałam obiad. Kiedy wyszłam, zamarłam. Zobaczyłam ponton zamaskowany specjalnie sprayem i trudno było od razu go zauważyć. Dopiero później dostrzegliśmy tam części ludzkiej garderoby, baniaki z wody i opony, które miały stanowić obciążenie. Ale ludzi już tam nie było. Wokół pontonu zebrało się mnóstwo ryb, jakby coś wyczuły. Liroy złapał jedną, z zębami wielkości psich. Na coś się czaiły" - opowiedziała aktorka.

Maja Hirsch nie była przygotowana na takie doświadczenie. Załoga jachtu rozmyślała o tym, czy uchodźcy przeżyli.

"To do mnie nie docierało. Bardzo abstrakcyjne doświadczenie. Romek Paszke zgłosił się do służb lądowych, by dać znać o sytuacji. Mówił nam, że wyglądało to tak, jakby ci uchodźcy zostali uratowali. Ale czy tak było? Nikt tego nie wie" - dodała w rozmowie.

Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej"
Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej" Cezary Pazura opowiedział o swoich początkach z serialem "Tajemnica Zawodowa". Wyznał, że jest zafascynowany fabułą

"Przez Atlantyk". Trudne chwile na oceanie i powrót do domu

Program "Przez Atlantyk" będzie można oglądać w środy o godzinie 21.35 w TVN i w serwisie player.pl. Już za trzy dni drugi odcinek. Przygoda z programem rozpoczęła się dla widzów, a zakończyła dla uczestników. Maja Hirsch wyznała prawdę na temat swoich przeżyć w show. Czy wróciła do domu jako nowa osoba?

"Wróciłam jako osoba, która zobaczyła, że nie musi używać telefonu komórkowego, która odcięła się od tego, co jest jej niby potrzebne. Nie oglądam telewizji, ale jestem mocno związana z internetem. A okazało się, że od rana do wieczora mogę przebywać z ludźmi. Jednak relacje są atrakcyjniejsze i ważniejsze niż bycie w cyberprzestrzeni. Szczególnie teraz. Musimy się starać, by ze sobą porozmawiać, by słyszeć, co drugi człowiek do nas mówi. A kiedyś to było normalne. To bycie 'tu i teraz' poczułam znów na Atlantyku. Dostałam w prezencie czas z drugim człowiekiem i z naturą. Dla mnie najlepiej" - powiedziała w wywiadzie z "Onetem".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości