Gwiazdy

Robert Makłowicz główną gwiazdą festiwalu. "Widać, jak ludzie pragnęli kontaktu"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Robert Makłowicz w kolejnej edycji "Europy na widelcu"

We Wrocławiu odbyła się kolejna edycja festiwalu kulinarnego "Europa na widelcu". Jego pomysłodawcą i ambasadorem jest Robert Makłowicz, który od lat powtarza, że stół powinien być po to, by jednoczyć.

Robert Makłowicz to jeden z ulubionych polskich kucharzy i podróżników. Internauci, fani i jego obserwatorzy z niecierpliwością wyczekują każdej kolejnej wypowiedzi lub wpisu. Gwiazdor kolejny raz pojawił się na festiwalu kulinarnym “Europa na widelcu” i zaznaczył, jak ważne dla całego społeczeństwa są takie przedsięwzięcia. 

Robert Makłowicz na festiwalu "Europa na widelcu"

Festiwal "Europa na widelcu"  to kulinarny festiwal, który ponownie zagościł na wrocławskim Rynku. W tym roku wydarzenie odbyło się w myśl hasła: "Apetyt na dobre relacje. Wspólny posiłek jednoczy, cieszy i godzi". Dla ambasadora i założyciela, przedsięwzięcie w stolicy Dolnego Śląska jest niezwykle ważne.

"Jestem wzruszony. Były bolesne, trzy lata przerwy pandemicznej i widać, jak ludzie pragnęli kontaktu, pragnęli jedzenia, picia, bycia razem. Ludzie potrzebują czegoś, co jednoczy, jak kania dżdżu. My się nie pytamy tych ludzi, jakie mają poglądy, w co wierzą. Tutaj jest coś dla wszystkich, to się musi w jakiś sposób przekładać na nasze życie społeczne. Niech będzie więcej takich imprez i może wtedy w naszym kraju będzie lepiej" - powiedział Robert Makłowicz.

Robert Makłowicz ambasadorem i założycielem festiwalu "Europa na widelcu"

Pierwsza edycja "Europa na widelcu" odbyła się 13 lat temu. Robert Makłowicz wraz z nieżyjącym już krytykiem kulinarnym Piotrem Bikontem zorganizowali we Wrocławiu tę imprezę w 20. Rocznicę wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Cały dochód z cegiełek, za które można było nabyć potrawy, został przeznaczony na wsparcie i rozwój talentów młodych kucharzy. 

"Za naszą wschodnią granicą wojna, a my jesteśmy w naszym wspólnym domu, który nazywa się Europa i to jest niezwykle ważne i trzeba to świętować" - powiedział Robert Makłowicz. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości