Robert Stockinger w programie "Dzień Dobry Wakacje". Co o nim wiemy?

Robert Stockinger
Robert Stockinger
Źródło: MWMEDIA
Robert Stockinger to prezenter od kilku latach związany z programem "Dzień Dobry TVN". Syn słynnego aktora Tomasza Stockingera zaskarbił sobie serca widzów. Dowiedz się więcej o jego życiu!

Syn znanego aktora Tomasza Stockingera, Robert Stockinger, nie poszedł w ślady ojca i wybrał inną ścieżkę zawodową. Zamiast kariery aktorskiej, 33-latek postanowił zostać dziennikarzem. Teraz dołącza do grona prowadzących "Dzień Dobry Wakacje".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Krzysztof Skórzyński nie chce, by dzieci szły jego śladami? "Nie będę namawiał, żeby szli tą drogą"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Robert Stockinger – kim jest, rodzina, znany ojciec

Robert Stockinger to syn znanego aktora Tomasza Stockingera i jego byłej żony Jolanty. Urodził się w 1990 roku. Od najmłodszych lat towarzyszył ojcu na branżowych wydarzeniach.

Tomasz Stockinger ma na koncie wiele wybitnych ról m.in. w produkcjach takich jak "Znachor", "Dom", "Bez znieczulenia", "Szamanka", "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Lata dwudzieste... lata trzydzieste".

Syn aktora w wywiadzie dla seriwsu gazeta.pl zdradził, że w dzieciństwie wszyscy dobrze znali jego ojca, ale jego mama, która nie była związana ze światem mediów, dbała o to, aby Robert nie czytał plotek na temat rodziny w gazetach. Chłopiec nie mógł jednak uniknąć spojrzeń ludzi na ulicy czy w sklepie, którzy wskazywali palcem na jego tatę.

Tomasz i Robert Stockingerowie
Tomasz i Robert Stockingerowie
Tomasz i Robert Stockingerowie
Źródło: MWMEDIA

W wywiadzie podkreślił, że wiele osób zazdrościło mu, że jest synem Tomasza Stockingera, ale niewielu znało prawdziwą codzienność jego rodziny. Związek jego rodziców należał do tych trudnych i burzliwych, a większość dzieciństwa spędził z mamą, która patrzyła ze zdziwieniem na świat ojca i przekazała mu ten punkt widzenia. Dzięki temu Robert posiada dużo zdrowego rozsądku i potrafi spojrzeć na świat show-biznesu z dystansem.

"Związek moich rodziców należał do tych z gatunku trudnych i burzliwych. [...] Ten świecznik, na którym byliśmy, sprawił, że ludziom wydawało się, że wiedzą, jak jest u nas w domu. To przekonanie wykreowały media. Każdy myślał, że wie, jak u nas jest, a było inaczej. Było wiele burzliwych momentów. Trzeba było świecić oczami" - mówił.

Młody Stockinger przyznał również, że inne dzieci zazdrościły mu znanego ojca, ale tylko on wiedział, że wiele aspektów ich życia było dalekie od ideału. Wiedział, że nie może nikomu powiedzieć o rodzinnych kłopotach, ponieważ to tylko wzbudziłoby niezdrowe zainteresowanie. Jako jedynak, musiał sam radzić sobie z problemami rodziców. Było to dla niego trudne, ponieważ miał poczucie, że musi skrywać tajemnice przed całym światem. Rodzice rozwiedli się dopiero, gdy był już dorosły.

"W domu czasami trudno było wytrzymać, a jak z niego wychodziłem, słyszałem, jak inni mi zazdroszczą" - powiedział w wywiadzie.

Robert i Tomasz Stockingerowie
Robert i Tomasz Stockingerowie
Robert i Tomasz Stockingerowie
Źródło: MWMEDIA

Robert Stockinger – kariera, "Dzień Dobry TVN"

Robert Stockinger stanął przed wyborem, czy podążać śladami swojego ojca, czy znaleźć swoją własną drogę. Rodzice odradzali mu aktorstwo, twierdząc, że jest to bardzo niepewny zawód. 33-latek podążył własną ścieżką i nie żałuje swojej decyzji. Postanowił zostać dziennikarzem.

Od kilku lat Robert Stockinger związany jest z programem "Dzień Dobry TVN", gdzie początkowo zajmował się czytaniem komentarzy widzów. Teraz dołączył do grona prowadzących. Poprowadzi letnią odsłonę programu, czyli "Dzień Dobry Wakacje".

Roberta Stockingera mogliśmy też oglądać w odcinku specjalnym programu "Ugotowani w parach".

Robert Stockinger – życie prywatne, żona, dzieci

Robert Stockinger jest partnerem Patrycji Drozd, również dziennikarki TVN. Wzięli ślub w 2015 roku, a po dwóch latach powitali na świecie córeczkę, Oliwię. W 2021 roku Robert Stockinger po raz kolejny został ojcem, tym razem powitali na świecie syna Adama.

Robert Stockinger – Instagram

Robert Stockinger aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie pod nickiem "rob_stocky". Na swoim koncie umieszcza nie tylko wiele treści związanych z pracą, ale również dzieli się uroczymi zdjęciami z rodziną.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości