Roksana Węgiel o wejściu mamy w świat polityki. Gwiazda nie ukrywa zaskoczenia

Roksana Węgiel
Roksana Węgiel
Źródło: MWMEDIA
Roksana Węgiel ma wspaniałych rodziców, którzy zawsze stoją za nią murem i wspierają w drodze do spełniania marzeń. Mama piosenkarki poświęciła własną karierę zawodową, by skupić się na projektach córki. Teraz kobieta ma szansę na to, aby o siebie zawalczyć i startuje w wyborach samorządowych. Jak na ten pomysł zareagowała Roxie Węgiel?

Roksana Węgiel już jako nastolatka rozkochała w sobie publiczność. Dziś ma status gwiazdy w polskim show-biznesie. W jej karierę szczególnie zaangażowała się mama, która zrezygnowała nawet z własnej pracy, by towarzyszyć córce podczas koncertów i branżowych wydarzeń.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Małgorzata Rozenek-Majdan o karierze w polityce. "Mam obowiązek..."
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Roksana Węgiel sporo zawdzięcza mamie

Roksana Węgiel urodziła się w Jaśle. Jej ociec Rafał Węgiel jest przedstawicielem handlowym, a mama Edyta Węgiel była kosmetyczką. Artystka ma dwóch młodszych braci i jest bardzo związana z rodziną. Szczególną rolę w jej życiu odegrała mama, która zauważyła jej talent i zaprowadziła na zajęcia do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie wokalistka mogła trenować głos. Gdy Roxie Węgiel wygrała Eurowizję, jej mama wiedziała już, że kariera córki jest teraz na pierwszym miejscu.

"Mama rzuciła pracę, by mnie wspierać i ze mną jeździć. Została moim osobistym kierowcą" - mówiła piosenkarka w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Edyta Węgiel podziwia córkę i z zachwytem opowiada o jej sukcesach.

"Czasem się zastanawiam, skąd moja córka ma tyle pomysłów, siły i odwagi. Zawsze uwielbiała być w centrum uwagi, nie trzeba było jej namawiać, by weszła na scenę. Nawet kiedy ją hejtowano, mówiła: 'Mamo, nie przejmuj się, ludzie muszą przecież o czymś rozmawiać'. Czasem wydaje mi się, że to moje dziecko jest silniejsze psychicznie ode mnie. Podziwiam ją, bo niejeden dorosły pod taką presją by się załamał" - mówiła w wywiadzie dla Party.

Mama Roksany Węgiel startuje w wyborach samorządowych

Edyta Węgiel jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Obrony Polski. Startuje z dziewiątego miejsca na liście w okręgu numer 5, który obejmuje miasto Krosno oraz powiaty jasielski, brzozowski, krośnieński, bieszczadzki, leski i sanocki. Mama wokalistki zaangażowała się w działania polityczne. Podkreśliła, że zależy jej na dobru swoich dzieci.

"Pragnę, aby dorastały w bezpiecznym kraju, w którym szanowana jest tradycja i kultura narodu polskiego. Zdecydowałam się startować z KWW Ruch Obrony Polski, ponieważ ruch ten na pierwszym miejscu chce sprawować władzę w oparciu o prawo Boże i Boży porządek. Utożsamiam się z prezentowanymi przez ruch wartościami" — przekazała serwisowi Nowiny24.

Co na to Roksana Węgiel? W rozmowie z Plejadą nie ukrywała, że mama bardzo ją zaskoczyła. Ale młoda kobieta trzyma tak samo mocno kciuki za swoją mamę, jak ona za nią.

"Nie ukrywam, że mnie zaskoczyła, ale tak pozytywnie, bo cieszę się, że to sprawia, że się rozwija i fajnie. Trzymam za nią mocno kciuki, właśnie za jej poczucie spełnienia i za to, żeby zawsze jej to szczęście i spełnienie towarzyszyło" - wyznała.

Roksana Węgiel nie chciała wypowiadać się na temat swoich poglądów politycznych, bo uważa się za neutralną artystkę, ale dodała, że popiera działania mamy.

"Bardzo ją wspieram w każdej decyzji, którą podejmuje. Nie wypowiadam się tutaj na tematy polityczne, bo jestem apolityczną artystką i osobą, która działa w mediach, więc nie chcę się tutaj wypowiadać o swoich poglądach politycznych, ale moją mamę jak najbardziej wspieram we wszystkim, co robi" - podsumowała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości