Sara James doświadczyła rasizmu w szkole. "To takie zabijanie od środka"

Sara James
Sara James opowiedziała o rasizmie
Źródło: MWMEDIA
Sara James była ostatnio gościem u Kuby Wojewódzkiego. Piosenkarka zdradziła, że przez swój kolor skóry musiała zmienić szkołę. O przykrych doświadczeniach opowiedziała na kanapie króla TVN.

Sara James to polska wokalistka, która marzyła o międzynarodowej karierze. Jej mama postanowiła wspierać ją w tych działaniach i dzięki jej pomocy pojechała na casting do "America's Got Talent". Simon Cowell, jeden z jurorów show, był na tyle zachwycony Polką, że wcisnął złoty przycisk, który zagwarantował jej udział w półfinale programu. Sara James na tyle spodobała się amerykańskiej publiczności, że dostała się do finału talent show. Sukces w USA spowodował, że wokalistka zyskała wielką popularność.

Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"
Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"

Sara James o rasizmie

Wokalistka w programie Kuby Wojewódzkiego przyznała, że musiała wielokrotnie zmienić szkołę dlatego, że była szykanowana ze względu na swoje pochodzenie. Wspominała też o zazdrości koleżanek wywołanej rosnącą karierą. Dodała też, że bardzo przeżyła to, jak koleżanki z klasy wyśmiewały jej kolor skóry.

Ludzie zaczynają być troszkę zazdrośni... Pojawia się bezsensowna nienawiść. Strasznie tego nie rozumiem, bo nie jestem taką osobą wobec innych. Dopóki nie znam tej osoby, to po co mam ją oceniać. To nie jest spoko i nigdy nie było. Nie rozumiem tego, ale ludzie tacy są

"Miałam problemy i to nie raz, szczególnie jak zmieniłam szkołę. To jest takie zabijanie się od środka. Powinniśmy cieszyć się z tego, kim jesteśmy" - powiedziała Sara James.

Dziewczyna zradziła też, że bardzo dużo zależy od tego, jakimi ludźmi się otaczamy.

Sara James - kim jest?

Sara James pochodzi z Ośla, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej. Ukończyła również pierwszy stopień szkoły muzycznej  w Słubicach. Jest córką Polki i Niheryjczyka, Johna Jamesa, który ma swój zespół. 

Dziewczyna wyznała w wywiadzie z Kubą Wojewódzkim, że odkąd miała 6 lat, chciała śpiewać. Jej rodzice starali się wspierać ją w tych marzeniach. Sara James występowała na szkolnych festynach. W 2020 roku wzięła udział muzycznym show, którego została laureatką. Później reprezentowała Polskę podczas Eurowizji Junior, jednak nie udało się zająć jej pierwszego miejsca. Sara James nagrała pierwsze profesjonalne single, a jej kariera wystartowała w zawrotnym tempie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj więcej o Sara James:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości