Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Reporter:
Anna Pawelczyk-Bardyga
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Kinga Jasik o roli Wiki w serialu "Skazana"

Kinga Jasik to Wiki z serialu "Skazana". Aktorka opowiedziała o pracy na planie produkcji TVN oraz o realizacji scen intymnych. Młoda artystka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą zdradziła, że ważna była dla niej współpraca z Adamem Woronowiczem, z którym przerobiła właśnie taką wymagającą wzajemnego szacunku scenę.

Kinga Jasik to absolwentka Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu. Zagrała w takich serialach jak: "Na Wspólnej", "Szadź" czy "Tajemnica Zawodowa". Od pierwszego sezonu jest też gwiazdą "Skazanej". W produkcji wciela się w postać Wiki, szkolnej koleżanki Hanki - córki głównej bohaterki. Aktorka już w pierwszej rozmowie z cozatydzien.tvn.pl wspomniała o tym, że jej postać w trzecim sezonie wydoroślała. Poznajcie szczegóły pracy na planie "Skazanej".

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Kinga Jasik o roli Wiki w serialu "Skazana" i trudnych intymnych scenach
Kinga Jasik o roli Wiki w serialu "Skazana" i trudnych intymnych scenach Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kinga Jasik o roli Wiki w serialu "Skazana"

Kinga Jasik w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardgą z cozatydzien.tvn.pl przyjrzała się swojej postaci. Stwierdziła, że ma wspólne cechy z Wiki. Aktorka wyjaśniła, że tworząc bohatera, powinno się go zrozumieć i szukać powodu, dla którego dana postać postępuje w określony sposób. Młoda gwiazda nawiązała do swojego prywatnego doświadczenia.

- Rozumiem, co ona robi, bo mamy cechy wspólne, ja też potrafię się znaleźć w takiej sytuacji bez wyjścia i nie mam pojęcia, jak się w niej znalazłam, bo chciałam zrobić coś dobrego dla siebie, a wyszło całkiem na odwrót, więc ta niezręczność i nie do końca udana walka o siebie - totalnie to znam, bo tyle wpadek, ile zaliczyłam w różnych sytuacjach, to tylko ja wiem - przyznała w wywiadzie.

Kinga Jasik dodała, że uczy się na błędach swojej postaci, ale też widzowie mogą potraktować historię Wiki jako przestrogę. Serialowa bohaterka chodzi na skróty i "jest ziółkiem" - jak opisała ją aktorka. Kinga Jasik od trzech lat wciela się w tę postać. Zdradziła nam, że na planie "Skazanej" nauczyła się pracować nad swoją rolą i mogą ją rozwijać.

Czytaj więcej: Sceny intymne w filmie "Pokusa". Kulisy, jakich nie znacie. "Wygląda to tak, jakbyśmy improwizowali"

Kinga Jasik o współpracy z Adamem Woronowiczem i scenach intymnych

Kinga Jasik zdradziła w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą, że z trzech lat pracy na planie "Skazanej" najmilej wspomina moment, gdy poznała Adama Woronowicza. Aktor dołączył do ekipy w 2. sezonie. Wcielił się w postać nowego kierownika penitencjarnego. Kinga Jasik opowiedziała o scenie, w której kierownik przyłapuje jej bohaterkę na kłamstwie i daje jej tabletkę usypiającą. Aktorzy realizowali scenę intymną.

- Czułam stres, że to Adam, że taka długa scena [...] Wyszłam z tego planu po skończonych zdjęciach naprawdę taka dumna z siebie, że dałam radę. Bo to jest tak, że masz najtrudniejszy dzień i zarazem on jest najbardziej satysfakcjonujący, bo coś cię to kosztowało - wyznała.

Kinga Jasik wyznała, że nie musiała przygotowywać się psychicznie do sceny gwałtu, bo o wiele trudniej według niej gra się sceny erotyczne, w których bohaterowie czerpią przyjemność z aktu fizycznego.

Jeżeli spotykasz się z profesjonalistami, którzy wiedzą, co robią, zbijamy sobie piątkę, że pracujemy. Nie czuję, że ktoś narusza moją strefę, bardzo ufam też tym wszystkim ludziom, którzy są na planie, że oni się mną opiekują, nie ma jakichś zbędnych komentarzy. To jest bardzo ważne

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: cozatydzien.tvn.pl

Pozostałe wiadomości