Nie żyje aktor znany z serialu "Czterej pancerni i pies". Marcel Novek miał 91 lat

Marcel Novek
Marcel Novek nie żyje
Źródło: Getty Images/Facebook
Marcel Novek nie żyje. Wokalista oraz aktor, którego widzowie mogli oglądać w takich produkcjach jak między innymi kultowy serial "Czterej pancerni i pies", miał 91 lat. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Marcel Novek pochodził z Belgii, jednak od 1946 roku mieszkał w Polsce. To tutaj rozwijał swoją karierę, śpiewając utwory w języku francuskim oraz wykonując poezję śpiewaną. Z biegiem czasu zapałał miłością do aktorstwa, a pasję rozwijał od lat 60. XX wieku. Ma na koncie role epizodyczne w wielkich hitach filmowych oraz telewizyjnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Nie żyje Marcel Novek

Marcel Novek zadebiutował na dużym ekranie w 1967 roku w filmie "Paryż — Warszawa bez wizy". Później pojawiał się w takich popularnych produkcjach jak kultowi "Czterej pancerni i pies", w serialu wcielając się w postać Francuza. Jego obecność mogli wychwycić również fani filmu "Quo Vadis", w którym to zagrał Hasta, dowódcy oddziału zabierającego Ligię z domu Aulusa do pałacu Nerona. Niestety media obiegła właśnie smutna informacja. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Novek — piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie
- czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, Związek Artystów Scen Polskich przekazał informacje dotyczące ostatniego pożegnania artysty. Marcel Novek zostanie pochowany na warszawskich Powązkach.

"Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Starych Powązkach dnia 20 września o godz. 14.30 od bramy VI (od ulicy Ostroroga)" - czytamy.

Kim był Marcel Novek?

Marcel Novek poza rolami w kultowych produkcjach ma również na koncie występ w Opolu. Zaprezentował się na tamtejszej scenie w 1970 roku na zaproszenie kierownika biura artystycznego KFPP — Andrzeja Jaroszewskiego. Wówczas wykonał repertuar słowno-muzyczny o symbolicznym tytule "Wmurowani w pejzaż szubienic", w skład którego wchodziła twórczość m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego. Ówczesna władza zareagowała bardzo negatywnie na wystąpienie — na tyle, że Andrzej Jaroszewski musiał pożegnać się z piastowanym urzędem, a w późniejszych latach na opolskiej scenie pojawiał się jedynie w roli konferansjera.

Co więcej, Marcel Novek wydał kasetę zatytułowaną "Pieśni Jana z Czarnolasu", a niektóre utwory zaprezentował szerszej publiczności w Konkursie Wytwórni Płytowych w Opolu w 1984 roku.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości