Smutne wieści o stanie zdrowia Celine Dion. Artystka ma problem z poruszaniem się

Celinie Dion jest bardzo chora
Celinie Dion jest bardzo chora
Źródło: GC Images
Celine Dion w ostatnim czasie ma poważne problemy ze zdrowiem. Artystka cierpi na zespół sztywnego człowieka, czyli na ciężką, postępującą sztywność mięśni. Gwiazda odwołała wszystkie trasy koncertowe, a według najnowszych informacji prawie nie może się ruszać.

Celine Dion jest jedną z największych międzynarodowych artystek. Swoją karierę zaczynała w latach 80. XX wieku. Wystąpiła m.in. na Konkursie Piosenki Eurowizji. W 1999 r. artystka zawiesiła działaność muzyczną z powodów rodzinnych. U jej męża wykryto nowotwór, a Celine Dion chciała być w tym czasie z ukochanym i go wspierać.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Celine Dion jest w złym stanie zdrowia

Po trzech latach piosenkarka wróciła na scenę muzyczną z nowymi hitami. Do jej największych przebojów należą m.in. "My Heart Will Go On", "Because You Loved Me", "A New Day Has Come", "I'm Alive", "All By Myself" czy "I Surrender".

Celine Dion swojego przyszłego męża poznała jeszcze jako nastolatka. Był nim o 26 lat starszy menedżer René Angélilu. W 1993 r. artystka potwierdziła doniesienia medialne i publicznie przyznała się do związku z nim. Rok później wzięli ślub, a wkrótce potem na świecie pojawiło się troje ich dzieci.

W styczniu 2016 r. ukochany artystki zmarł z powodu nowotworu gardła. Celine Dion bardzo przeżyła śmierć męża. Niestety, w grudniu 2022 r. piosenkarka dowiedziała się o druzgocącej diagnozie. Okazało się, że cierpi na zespół sztywnego człowieka.

Celine Dion cierpi na zespół sztywnego człowieka

Od tego czasu artystka z trudem porusza się i mówi. Odwołała również wszystkie trasy koncertowe. Serwis Radar Online poinformował ostatnio, że Celine Dion "ledwo może się ruszyć" i prawdopodobnie już nigdy nie będzie w stanie zaśpiewać na żywo.

Jakiś czas temu artystka wydała oświadczenie na Instagramie, w którym ze łzami w oczach informowała o odwołanych koncertach.

"Tak mi przykro, że po raz kolejny was rozczarowuję. (...) To nie fair wobec was, że ciągle przekładamy występy i choć łamie mi to serce, najlepiej będzie, jeśli odwołamy wszystko teraz, dopóki nie będę naprawdę gotowa do powrotu na scenę. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że się nie poddam... i nie mogę się doczekać, kiedy znów was zobaczę!" - powiedziała.

Artystka zaznaczyła również, że ból, jakiego doświadcza, jest nie do opisania.

"Ma najlepszy zespół medyczny, jaki można kupić za pieniądze, ale sprawy nie wyglądają dobrze. Choroba jest nieuleczalna. I choć ciężko pracowała z lekarzami i terapeutami, jej stan po prostu się nie poprawia" - mówił przyjaciel Celine Dion.

Artystka sprzedała również swoją posiadłość w Los Angeles i wróciła do rodzinnej Kanady, gdzie walczy o zdrowie w otoczeniu dzieci, a także licznego rodzeństwa.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: GC Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości