Stan zdrowia Elżbiety Dmoch uległ zmianie. Jak się obecnie czuje artystka?

Elżbieta Dmoch po latach odezwała się do fanów
Elżbieta Dmoch po latach odezwała się do fanów
Źródło: IRENEUSZ RADKIEWICZ/PAP
Elżbieta Dmoch pod koniec ubiegłego roku trafiła do szpitala w poważnym stanie. Informacje na temat tego, jak się obecnie czuje wokalistka, przekazał administrator strony "Fani zespołu 2 plus 1" na Facebooku.

Elżbieta Dmoch to polska piosenkarka i flecistka. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w zespole rockowym Nieznajomi, a także brała udział w kabarecie Aknif. W latach 70. i 80. XX wieku, wraz z Januszem Krukiem, osiągnęła dużą popularność jako członek zespołu 2 plus 1.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Krzysztof Skórzyński nie chce, by dzieci szły jego śladami? "Nie będę namawiał, żeby szli tą drogą"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Elżbieta Dmoch czuje się lepiej

Pod koniec ubiegłego roku Elżbieta Dmoch doświadczyła poważnych kłopotów zdrowotnych. Po upadku w swoim domu nie była w stanie się podnieść. Została przewieziona do szpitala, gdzie otrzymała niezbędną opiekę medyczną. Jak informował Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej, to wydarzenie stanowiło punkt zwrotny, gdyż wcześniej gwiazda odmawiała przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Teraz jest wspierana finansowo i medycznie, a jej mieszkanie jest remontowane i dostosowywane do jej potrzeb.

Dawid Węglarz, zarządca strony "Fani zespołu 2 plus 1", przekazał, że stan zdrowia piosenkarki znacznie się polepszył. W piątek 23 czerwca spotkał się z nią osobiście, opisując ich spotkanie jako pełne ciepła i serdeczności. Poprawa stanu zdrowia Elżbiety Dmoch to na pewno wspaniała wiadomość dla jej wielbicieli.

"Drodzy Fani. Oto kolejna niespodzianka dla Państwa! W piątek, 23 czerwca miałem niezwykłą okazję, by po raz kolejny spotkać się z Panią Elżbietą Dmoch! Przemiła atmosfera, ciepło i serdeczność bijące od Pani Eli, a także mnóstwo ciekawych opowieści ze świata estrady (i nie tylko!) - to cechy najlepiej opisujące to spotkanie. Najważniejszy jest fakt, że Pani Elżbieta czuje się znacznie lepiej. W imieniu naszej IDOLKI — przekazuję serdeczne pozdrowienia i szczere wyrazy wdzięczności za życzenia, pamięć i wszystkie ciepłe słowa. Jak sama powtarza — zawsze zdumiewa ją fakt powodzenia muzyki 2 plus 1, nawet po tylu latach. Oto dedykacja, którą Pani Elżbieta postanowiła tym razem przekazać wszystkim swoim sympatykom. Wszystkim fanom z sympatią Ela Dmoch" - brzmi treść udostępnionego wpisu.

Elżbieta Dmoch - kariera i małżeństwo

Elżbieta Dmoch, urodzona w 1951 r., była jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej w latach 70. i 80. Od małego wykazywała zainteresowanie śpiewem. W wieku 17 lat dołączyła do grupy Warszawskie Kuranty, założonej przez Janusza Kruka, z którym zaczęła się spotykać. W 1971 r. Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk założyli zespół 2 plus 1, który odniósł ogromny sukces, tworząc takie przeboje jak "Windą do nieba" czy "Chodź, pomaluj mój świat".

W 1973 r. para postanowiła się pobrać. Zamieszkali na warszawskiej Sadybie, ale życie na świeczniku zaczęło męczyć Elżbietę. W miarę spadku popularności zespołu Janusz Kruk zaczął nadużywać alkoholu i zdradzać żonę. Para rozwiodła się w 1989 r., ale pozostała w przyjacielskich stosunkach. W 1992 r. Janusz Kruk zmarł na zawał serca, co mocno odbiło się na Elżbiecie.

Po śmierci byłego męża Elżbieta Dmoch postanowiła zakończyć karierę muzyczną. Wróciła na scenę na krótko w latach 1998-1999, kiedy to reaktywowano zespół 2 plus 1. Ostatni raz zaśpiewała publicznie w 2002 r. Po tym występie zniknęła z życia publicznego. Artystka do dziś jest pamiętana jako jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. Jej przeboje są chętnie słuchane przez fanów. Mimo trudności i wyzwań, które napotkała na swojej drodze, Elżbieta Dmoch pozostawiła trwały ślad w historii polskiej muzyki.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: IRENEUSZ RADKIEWICZ/PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości