Syn księżniczki Anny zaskoczył wywiadem o królu Karolu III. "Jest bardzo sfrustrowany"

Król Karol, Peter Phillips
Król Karol, Peter Phillips
Źródło: Getty Images
Życie brytyjskiej rodziny królewskiej nabrało ciemnych barw. Na początku roku w mediach pojawiła się wiadomość, że król Karol III mierzy się z nowotworem. Monarcha pokazywał się publicznie, a jego przedstawiciele zapewniali, że jest na dobrej drodze do odzyskania zdrowia. Inaczej sprawa wyglądała jednak z Kate Middleton. Ukochana następcy tronu po niemal trzech miesiącach nieobecności i tysiącach spekulacji wyznała, że... również mierzy się z rakiem. Nie podano jednak na jakim etapie zaawansowania wykryto chorobę. Teraz głos w sprawie zabrał syn księżniczki Anny.

Choroby u najważniejszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej znacząco wpłynęły na jej funkcjonowanie. Część królewskich obowiązków przejął bowiem książę William i Camilla Parker Bowles. To jednak, jak teraz wychodzi na jaw, nie wszystkim przypadło do gustu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Syn księżniczki Anny o chorobie króla Karola III

Peter Philips to syn księżniczki Anny, siostry króla Karola III. Mężczyzna od dawna jest obecny w życiu dworu i wielokrotnie towarzyszył swojemu wujkowi i władcy podczas publicznych wystąpień. Mężczyzna niedawno gościł na antenie Sky News, gdzie uchylił rąbka tajemnicy na temat samopoczucia ojca Harry'ego i Williama.

"Jest w dobrym nastroju, ale jest bardzo sfrustrowany tym, że nie może robić wszystkiego, co by chciał. Ale jest bardzo pragmatyczny, rozumie, że musi skupić się na sobie. Jednocześnie cały czas naciska na swój personel, lekarzy i pielęgniarki, aby powiedzieli czy może zrobić to, czy może zrobić tamto. [...] Oczywiście bardzo chciałby wrócić do jakiejkolwiek formy normalności. Prawdopodobnie jest sfrustrowany, ponieważ jego powrót do zdrowia trwa nieco dłużej, niż by tego chciał" - powiedział.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli króla wynika, iż monarcha wykonuje swoje obowiązki, jednak do minimum ogranicza spotkania z poddanymi. Wszystko z obawy przed ewentualnymi zarazkami, które w obliczu leczenia choroby nowotworowej mogą być wyjątkowo niebezpieczne.

Kate Middleton wydała oświadczenie. Mówi o walce z rakiem

Długa nieobecność Kate Middleton w mediach i w życiu królewskim zainteresowała i zaniepokoiła miliony osób na całym świecie. Pojawiło się wiele teorii dotyczących stanu jej zdrowia. Wiadomo było jedynie, iż żona księcia Williama przeszła operację jamy brzusznej. W sieci domniemywano, iż księżna może być w ciąży, śpiączce, czy nawet — w trakcie rozwodu z mężem.

22 marca 2024 roku wszystko jednak się wyjaśniło. Na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiło się nagranie księżnej Kate zwracającej się do tych, którzy zastanawiają się, co jej dolega.

"W styczniu w Londynie przeszłam poważną operację jamy brzusznej. Wówczas sądzono, że nie jest to stan nowotworowy. Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia. Oczywiście był to ogromny szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby dla dobra naszej rodziny poradzić sobie z tym prywatnie. To były niezwykle trudne miesiące dla całej naszej rodziny, ale miałam cudowny zespół lekarzy, który się mną zajął. Jestem za to bardzo wdzięczna. W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem. To oczywiście był dla nas wielki szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny. Jak możecie sobie wyobrazić, to wszystko wymaga czasu. Czasu dla mnie, żeby wydobrzeć po operacji i podjąć się leczenia, ale przede wszystkim czasu, żeby wytłumaczyć wszystko Georgowi, Chalotte i Louisowi w sposób odpowiedni dla nich i aby zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze i wyzdrowieję" - powiedziała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości