Synowie Paula McCartneya i Johna Lennona we wspólnym projekcie. Posłuchajcie ich utworu

Paul McCartney i John Lennon
Paul McCartney i John Lennon
Źródło: Bettmann
John Lennon i Paul McCartney to legendy światowej muzyki. Przez lata byli współliderami zespołu The Beatles i wylansowali wiele ponadczasowych przebojów. Teraz ich synowie postanowili połączyć siły i stworzyli wspólny utwór. Posłuchajcie sami.

John Lennon w 1960 r. założył zespół The Beatles. W jego skład wchodzili John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. Zespół działał przez 10 lat do 1970 r. i zdążył wylansować wiele ponadczasowych przebojów jak m.in. "Help!", "Let It Be", "Hey Jude", "Yesterday", "All You Need Is Love", "Here Comes The Sun" czy "In My Life".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

26102023_SZAFYGWIAZD_KUPICHA_POPULARNOSC
Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Synowie Paula McCartneya i Johna Lennona we wspólnym projekcie

The Beatles sprzedali oficjalnie 272 miliony albumów. Nieoficjalnie mówi się nawet o miliardzie i tym samym ustanowili rekord. Zespół rozpadł się, kiedy John Lennon zdecydował się z niego odejść. Fani na całym świecie byli załamani tą wiadomością i oskarżali ukochaną Johna Lennona — Yoko Ono o rozpad kultowego bandu.

Po rozpadzie Beatlesów cała czwórka zaczęła solowe kariery. Do tej pory najbardziej znany jest Paul McCartney, który cały czas tworzy nowe utwory. John Lennon nie miał jednak takiej szansy, bowiem w 1980 r. został zamordowany przez psychofana, który postrzelił go kilkukrotnie. John Lennon zmarł w szpitalu.

Paul McCartney i John Lennon przyjaźnili się przez wiele lat. Przypisuje się im stworzenie ok. 180 utworów, z czego większość weszła do zespołu The Beatles. Panowie, zanim założyli zespół, podpisali umowę, według której zawsze oboje byli autorami piosenek, bez znaczenia kto faktycznie je stworzył.

James McCartney i Sean Ono Lennon wydali wspólny utwór

Po latach ich synowie przygotowali prawdziwą gratkę dla fanów Beatlesów. Zarówno James McCartney jak i Sean Ono Lennon poszli w ślady znanych ojców i również zajęli się muzyką. Syn Paula McCartneya wydał już dwa solowe albumy i dwie EP-ki, natomiast syn Johna Lennona ma na koncie cztery solowe płyty i udział w wielu muzycznych projektach.

Teraz panowie postanowili połączyć siły i wydać wspólny utwór. Nie tak dawno ukazał się nowy utwór Jamesa McCartneya "Primrose Hill", którego współautorem jest właśnie Sean Ono Lennon.

"Dziś jestem bardzo podekscytowany, że mogę podzielić się moją najnowszą piosenką, której współautorem jest mój dobry przyjaciel. Wraz z premierą tej kompozycji czuję, że naprawdę rozpoczynamy ten proces i jestem bardzo podekscytowany możliwością dalszego dzielenia się z wami muzyką" - napisał w mediach społecznościowych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Bettmann

podziel się:

Pozostałe wiadomości