Tadeusz Łyskawa z Papa Dance walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła zbiórka na leczenie

Paweł Stasiak, Tadeusz Łyskawa
Paweł Stasiak, Tadeusz Łyskawa
Źródło: MWMEDIA / Facebook
Tadeusz Łyskawa od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Były muzyk zespołu Papa Dance ma za sobą udar mózgu oraz zawał serca. Koszty leczenia artysty są ogromne i znacznie przewyższają jego możliwości.

Tadeusz Łyskawa to muzyk z pierwszego składu zespołu Papa Dance, z którym nagrał cztery albumy. Warto dodać, że gwiazdor związany był z grupą z przerwami do 2007 roku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karolina Pisarek o chorobie i wsparciu, jakie dostała od męża. "Życie się przewartościowuje"

Tadeusz Łyskawa z Papa Dance walczy o zdrowie

Ostatnie lata nie były łatwe dla Tadeusza Łyskawy. Życie muzyka to walka nie tylko ze skutkami udaru mózgu, którego doznał w zeszłym roku, ale także z efektami zawału serca, który przeżył w 2022 r. W ich efekcie gwiazdor walczy z niedowładem prawej ręki i nogi oraz głęboką afazją, która ma związek z kłopotami z mówieniem. Co więcej, artysta zmaga się także z padaczką.

Paweł Łyskawa aktualnie walczy o zdrowie m.in. ze względu na swojego 5-letniego synka, z którym jest silnie związany. Były muzyk zespołu Pappa Dance wymaga stałej opieki. Konieczna jest regularna rehabilitacja i terapia logopedyczna.

Koszty leczenia Tadeusza Łyskawy są ogromne, a chory artysta nie jest w stanie ich samodzielnie pokryć. Polska Fundacja Muzyczna uruchomiła zbiórkę na rzecz 60-latka, w ramach której mogłaby sfinansować dla niego m.in. rehabilitacyjne zabiegi.

"W ramach publicznej służby zdrowia z częstotliwością raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie może skorzystać z 30 min terapii logopedycznej, co jest kroplą w morzu jego potrzeb. Nie przysługują mu świadczenia rehabilitacyjne ruchowe z NFZ i świadczenie pieniężne wspierające dla osób niepełnosprawnych, gdyż od listopada 2023 r. przebywa w DPS-ie. Nie nabył uprawnień do renty, gdyż zabrakło mu 1,5 roku pracy, więc w ramach podtrzymywanej działalności gospodarczej opłaca składki do ZUS-u. Pieniądze z wynajmu mieszkania pobierane są na pokrycie kosztów utrzymania w DPS-ie" - informuje fundacja.

Numer konta, na który można wpłacać fundusze, jest widoczny na grafice, którą udostępniła Polska Fundacja Muzyczna w mediach społecznościowych.

Paweł Stasiak z Papa Dance o swojej chorobie

Paweł Stasiak, twórca i lider grupy Papa Dance, która później zmieniła nazwę na Papa D., okazuje się, że również mierzy się z chorobą. Zespół, który zdobył status legendy, zmienił swoją nazwę pod koniec listopada 2007 r. Artysta nadal komponuje piosenki, a w swoim życiu osobistym doświadczył wielu przemian. Po 11 latach jego małżeństwa doszło do rozwodu. W 2008 r. gwiazdor ponownie stanął na ślubnym kobiercu. W Szwecji zbudował dom i rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu.

W jednym z wywiadów artysta opowiedział również o swoich problemach zdrowotnych. Choroba, z którą musi się mierzyć Paweł Stasiak to borelioza. Pierwsze objawy muzyk zaobserwował w 2018 r. W jednym z wywiadów przyznał, że były one dla niego zaskoczeniem, ponieważ do tej pory cieszył się doskonałym zdrowiem.

"Zawsze ćwiczyłem, trenowałem na siłowni, biegałem, ogólnie dbałem o kondycję. Gdy zachorowałem, to na dość długi czas byłem odsunięty od aktywności fizycznej, ale zobaczyłem, że to kompletnie mi nie służy. Jak wróciłem do ćwiczeń, to organizm zaczął inaczej reagować" - wyznał w rozmowie z serwisem Plejada.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA / Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości