Tak wyglądają groby gwiazd na warszawskich Powązkach. Kora, Emilian Kamiński, Paweł Królikowski...

Tak wyglądają groby gwiazd
Tak wyglądają groby gwiazd
Źródło: MW MEDIA
W uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy udają się na groby bliskich i ważnych dla nich osób, aby zapalić świeczkę i przypomnieć o ich dokonaniach. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was galerię, w której możecie zobaczyć groby znanych i zasłużonych dla kultury osób na warszawskich Powązkach.

Uroczystość Wszystkich Świętych to chwila zadumy i melancholii, a także wspomnień dotyczących naszych bliskich, których już z nami nie ma. Oprócz grobów swoich najbliższych odwiedzamy również groby naszych idoli, aktorów, artystów, wybitnych sportowców, aby uczcić ich pamięć.

W Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach możemy znaleźć wiele nagrobków gwiazd. Niektóre z nich są prawdziwym dziełem sztuki. Zobaczcie sami.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Groby gwiazd. Emilian Kamiński

Emilian Kamiński był wybitnym polskim aktorem zarówno filmowym, serialowym, teatralnym jak i dubbingowym. Był twórcą i dyrektorem Teatru Kamienica. 26 grudnia 2022 r. w mediach pojawiła się informacja o śmierci aktora. Emilian Kamiński odszedł w wieku 70 lat po długiej chorobie. 4 stycznia 2023 r. odbył się pogrzeb aktora, a jego ciało spoczęło w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

W ostatnich dniach było głośno o grobie aktora, bowiem pomnik przypomina teatralną scenę.

Grób Emiliana Kamińskiego
Grób Emiliana Kamińskiego
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Barbara Krafftówna

Barbara Krafftówna była polską aktorką, a także artystką kabaretową. Stworzyła wiele niezapomnianych ról w produkcjach m.in. takich jak "Czterej pancerni i pies", "Skutki noszenia kapelusza w maju", "Kto nigdy nie żył...", "Ostatnia akcja" czy "Milion dolarów".

Aktorka zmarła 23 stycznia 2022 r. w Konstancinie-Jeziornej i została pochowana 4 lutego 2022 r. na warszawskich Powązkach. Aktorka miała 93 lata.

Grób Barbary Krafftówny
Grób Barbary Krafftówny
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki był aktorem, reżyserem, scenarzystą, a także wykładowcą akademickim. W czerwcu 2020 r. w mediach pojawiła się informacja, że aktor choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Mimo zbiórki pieniędzy na niekonwencjonalne metody leczenia, aktor zmarł 17 lipca 2020 r. 24 lipca odbył się jego pogrzeb na warszawskich Powązkach. Miał 68 lat.

Grób Andrzeja Strzeleckiego
Grób Andrzeja Strzeleckiego
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Emil Karewicz

Każdy kinomaniak doskonale zna Emila Karewicza, chociażby z roli Hermanna Brunnera z serialu 'Stawka większa niż życie". Aktor w marcu 2020 r. trafił do szpitala, w którym stwierdzono udar mózgu. Zmarł kilka godzin później 18 marca. Miał 97 lat.

Grób Emila Karewicza
Grób Emila Karewicza
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Paweł Królikowski

Paweł Królikowski był uwielbianym przez widzów aktorem. Wykreował wiele znakomitych ról, które możemy podziwiać w produkcjach takich jak "Ciało", "Długi weekend", "Odwróceni", "Kryminalni", "Druga szansa", "Belfer" czy "Sługi wojny".

Aktor w 2015 r. przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Cztery lata później przeszedł kolejną operację z powodu guza mózgu. Niestety, kilka miesięcy później 27 lutego 2020 r. aktor zmarł. Miał 58 lat.

Grób Pawła Królikowskiego
Grób Pawła Królikowskiego
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Irena Szewińska

Irena Szewińska była wybitną polską lekkoatletką, a także damą Orderu Orła Białego. Była siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich oraz szesnastokrotną medalistką mistrzostw Europy. Sportowczyni zmarła 29 czerwca 2018 r. po długiej walce z chorobą nowotorową. Miała 72 lata.

Grób Ireny Szewińskiej
Grób Ireny Szewińskiej
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Kora

Tej artystki nie trzeba nikomu przedstawiać. Kora — Olga Jackowska vel. Sipowicz, legendarna wokalistka Maanamu, z którym wylansowała takie przeboje jak "Kocham cię kochanie moje", "Bez ciebie umieram", "Szare miraże", "Krakowski spleen" czy "Wyjątkowo zimny Maj" zmarła 28 lipca 2018 r. po długiej walce z chorobą. Miała 67 lat.

Grób Olgi Sipowicz "Kory"
Grób Olgi Sipowicz "Kory"
Źródło: materiały własne

Groby gwiazd. Janusz Weiss

Janusz Weiss był polskim dziennikarzem, a także prezenterem radiowym i telewizyjnym. Przez ponad 20 lat był związany z Radiem Zet. Zmarł 10 marca 2023 r. po ciężkiej chorobie. Miał 75 lat.

Grób Janusza Weissa
Grób Janusza Weissa
Źródło: materiały własne

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości