Tak wyglądały początki Joanny Kulig. Archiwalne wideo zrobiło furorę w sieci

Joanna Kulig
Joanna Kulig
Źródło: Getty Images
Joanna Kulig robi karierę za granicą, a jej talent, nie tylko aktorski, ale również wokalny, doceniany jest przez krytyków. Mało kto pamięta, że przed laty gwiazda próbowała przebić się poprzez udział w programach typu talent show. W sieci opublikowano archiwalne nagranie z jednego z castingów. Jak jej poszło?

Joanna Kulig to aktorka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Polka robi karierę nie tylko w ojczyźnie, ale również za granicą. Ma na koncie występy u boku topowych gwiazd, a wykreowane przez nią postacie spotykają się z ciepłym przyjęciem nie tylko fanów, ale również krytyków. Jednak każdy artysta, nawet największego kalibru, kiedyś musiał zacząć!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

19032024_TAJEMNICEPRODUKCJI_ROZENEK
Tajemnice produkcji #19 Kulisy programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Małgorzata Rozenek-Majdan zdradza sekrety
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Archiwalne wideo z castingu Joanny Kulig robi furorę w sieci!

Joanna Kulig jest nie tylko cenioną aktorką, ale również świetnie śpiewa. Talent wokalny zaprezentowała m.in. w produkcji "Zimna wojna", w której wystąpiła u boku Tomasza Kota. Film był nawet nominowany do Oscara w aż trzech kategoriach: Najlepszy reżyser, Najlepszy film nieanglojęzyczny, a także Najlepsze zdjęcia. Choć nie zdobył żadnej z nich, było to ogromne osiągnięcie na skalę międzynarodową.

Jednak zanim Joanna Kulig stała się gwiazdą dużego kalibru, musiała przebić się w show-biznesie. Niedawno media obiegło archiwalnego nagranie z początków artystycznej drogi aktorki. Gwiazda próbowała bowiem swoich sił w jednym z popularnych programów typu talent show. Wideo z castingu robi furorę w sieci! Joannie Kulig nie udało się zakwalifikować do stawki finałowej w drugim sezonie "Idola", w którym to po zwycięstwo sięgnął Krzysztof Zalewski. Fani aktorki pamiętają, że zrobiło się o niej głośno po wygranej w programie "Szansa na sukces"!

Wspomniany film pochodzi z 2002 roku i przedstawia Joannę Kulig wykonującą utwór "Teksański" z repertuaru zespołu Hey. Co więcej, na scenie towarzyszyła jej... Paulina Sykut-Jeżyna.

Gwiazdor "Gry o tron" szczerze o Joannie Kulig

Joanna Kulig nie zwalnia tempa! Niedawno premierę kinową miał film "Miłość bez ostrzeżenia", w którym wystąpiła u boku sław takich jak Anne Hathaway czy Peter Dinklage. Gwiazdor popularnego serialu "Gra o tron" udzielił jakiś czas temu wywiadu "Gazecie Wyborczej". W trakcie rozmowy został zapytany o opinię na temat Joanny Kulig. Nie szczędził ciepłych słów pod adresem gwiazdy.

Joanna była niesamowita, wszyscy ją wielbimy. Jej występ w "Zimnej wojnie'"to jeden z moich ulubionych występów aktorskich wszech czasów. I nie mówię tego dlatego, że jest pan z Polski. Kiedy oglądałem ten film, nie mogłem się nadziwić temu, na co patrzę. A potem dostałem możliwość, żeby zagrać w tym samym pomieszczeniu co ona!
- powiedział Peter Dinklage.

Choć Joanna Kulig zagrała niewielką rolę we wspomnianej produkcji, aktor był nią jednak zachwycony. Porównał ją nawet do wielkich europejskich gwiazd, które zrobiły karierę w Hollywood.

"Joanna grała w nie swoim języku. Ja za nic w świecie nie byłbym w stanie zagrać po polsku. Jak oni to robią? W ogóle się nad tym nie zastanawiamy, kiedy oglądamy filmy. A to dlatego, że ich występy są tak dobre" – stwierdził Peter Dinklage.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości