"Kuchenne rewolucje" przywędrowały tym razem do Żnina, gdzie ku upadkowi chyli się bar "Chicken Go". Prowadzą go Anna i Tomasz Siwiakowie pochodzący z Turzyna koło Kcyni. Czy metamorfoza lokalu pod okiem Magdy Gessler się udała?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:
"Kuchenne rewolucje 28" – "Chicken Go" w Żninie
W 7. odcinku 28. sezonu programu "Kuchenne rewolucje" Magda Gessler odwiedziła kilkunastotysięczny Żnin, który położony jest w województwie kujawsko-pomorskim, a rzecz ujmując ściślej – na Pałukach (region historyczno – etnograficzny Wielkopolski). W długą tradycję kulinarną regionu nie wpisali się jednak niegdysiejsi rolnicy – Ania i Tomasz. Ich bowiem uwiódł i zauroczył "amerykański sen" o kurczakach w panierce.
I choć na tym śnie wyrosła międzynarodowa fortuna jednego z fastfoodowych gigantów, to barowi "Chicken Go" i jego właścicielom nie poszczęściło się tak samo. I wciąż nie rozumieją dlaczego… Koło fortuny nie było dla nich łaskawe, mają na koncie owszem dużo pieniędzy – ale do oddania bankom, a spirala długów wciąż niebezpiecznie rośnie, spychając małżeństwo coraz bardziej ku krawędzi.
"Kuchenne rewolucje 28". "Chicken Go" w Żninie – metamorfoza
Właściciele lokalu do Żnina zawitali w 2020 roku. Wynajęli pomieszczenia przy ulicy Browarowej, należące do tamtejszej Spółdzielni Mieszkaniowej. Otworzyli w stolicy Pałuk bar "Chicken Go" i serwowali m.in. chrupiącego kurczaka, a od lutego 2023 roku właściciele wprowadzili, w ramach poszerzenia oferty, obiady domowe.
Magda Gessler wkroczyła do baru i zamówiła kilka popisowych dań. Niestety znów musiała wrócić do fundamentalnego - ale też w przypadku wciąż wielu restauratorów – retorycznego pytania: "Dlaczego wy trujecie ludzi?". Kiedy zamówiła sztandarowe danie w "Chicken Go", czyli stripsy z kurczaka, talerz wylądował na podłodze. Okazało się, że w panierce do kurczaka najwięcej było... konserwantów.
"Trucizna. Takich rzeczy jeść nie będziemy. Nie będziemy truć ludzi" - podsumowała zdenerwowana restauratorka.
Gwiazda programu porozmawiała z właścicielami, którzy opowiedzieli jej ciężką historię życiową. Od 1986 roku prowadzili gospodarstwo rolne po rodzicach w Turzynie. Uprawiali zboże, mieli chów gęsi i kaczek. W roku 2016 podjęli decyzję o przejściu na działalność gastronomiczną. W 2012 roku stracili 25-letniego syna w wypadku. Dodatkowo są zadłużeni, co miesiąc muszą wpłacać do banku ok. 30 tys. zł.
Właściciele w pełni to zrozumieli, że muszą zmienić podejście do gastronomii. Magda Gessler wprowadziła zmiany w menu i wystroju lokalu, który od tej pory nazywa się "Mój schaboszczak".
"Kuchenne rewolucje 28". "Chicken Go" w Żninie – dalsze losy
W menu Magdy Gessler w "Moim Schaboszczaku" znalazły się następujące potrawy:
- PRZYSTAWKI
- Sałatka szwabska z mortadela, serem królewskim, koprem, dressingiem i musztardą Dijon - 32 zł
- Tatar z polędwicy wołowej (120 g) - 38 zł
- ZUPY
- Gulaszowa z pieczoną papryką i śmietaną - 30 zł
- Kapuśniak z kiszonej kapusty eco podany z puszystym purée - 25 zł
- DANIA GŁÓWNE
- Schabowy 32 cm podany na desce, ziemniak z pieca, kapusta kiszona zasmażana eco z prawdziwkami i szarą renetą - 52 zł
- Prosty schabowy z karkówki (250 g mięsa), purée maślane, surówka z białej kapusty - 39 zł
- Bitki wieprzowe, sos demi glace z purée i ogórkiem kiszonym - 49 zł
- Polędwiczki wieprzowe, purée z jabłkiem pieczonym, chrzanem i marchewką na maśle - 45 zł
Kiedy Magda Gessler przyszła na wizytację do restauracji "Mój Schaboszczak" po kilku tygodniach, zapytała gości, czy smakują im dania. Byli oni zadowoleni z zamówienia. Podobnie, jak restauratorka.
"Powtórzyliście moje smaki niemal jeden do jednego. Smak jest wyśmienity" - podsumowała Magda Gessler rewolucję, którą oczywiście zaliczyła.
"Kuchenne rewolucje" – 28. sezon programu – kiedy i gdzie oglądać?
Magda Gessler już po raz 28. wyruszyła w podróż po kraju, aby nieść ratunek upadającym restauracjom. "Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.
Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na Instagramie, Facebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.
Czytaj też:
- Dorota Szelągowska zmaga się z nerwicą lękową. "Cały czas biorę leki"
- Klaudiusz Ševković wspomina udział w "Big Brotherze". "Tłum stał pod moim domem trzy tygodnie"
- Joanna Jabłczyńska o kradzieży wizerunku i tropieniu oszustów. "Nie mamy szansy się ochronić"
Autor: Kamila Jamrożek
Źródło zdjęcia głównego: Player