Wszystkie kobiety Toma Cruise'a. Na ich drodze stawała scjentologia

Autor:
Dominika
Kowalewska
Tom Cruise

Tom Cruise uchodzi za jednego z najpopularniejszych aktorów Hollywood. Amerykanin to nie tylko bożyszcze tłumu, ale również prawdziwy amant, który zdobył serce niejednej kobiety. Szkopuł w tym, że wiążąc się z Tomem Cruisem, trzeba brać pod uwagę jego poglądy. Aktor jest scjentologiem, a ten kościół rządzi się swoimi prawami.

Tom Cruise jest uznawany za najbardziej wpływowego człowieka show-biznesu. Amerykański aktor urodził się 3 lipca 1962 roku w Syracuse. Za początek wielkiej kariery aktora uważa się nominowaną do Złotego Globu rolę w filmie" Ryzykowny interes" z 1983 roku. Jednak to wcielenie się w rolę pilota Mavarica w kultowej produkcji "Top Gun" stało się przepustką do serc milionów widzów. Jednym tchem wymienić można produkcje z udziałem Toma Cruise'a, które stały się niejako kanoniczne: seria "Mission: Impossible", "Magnolia", "Wywiad z wampirem" czy "Ostatni Samuraj".

Poza jego niezwykłą karierę, interesujące jest ponadto życie prywatne aktora. Zarówno ze względu na jego liczne związki z topowymi gwiazdami, jak i wiarę. Tom Cruise jest scjentologiem, co wywołuje mieszane uczucia wśród fanów. Choć melomani doceniają go za kunszt aktorski, ze względu na przynależność do kontrowersyjnej organizacji, zdają się podchodzić do gwiazdora z lekkim dystansem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Tajemnice Produkcji #9. Kulisy "Sekretów życia". Tak wygląda praca na planie serialu paradokumentalnego
Tajemnice Produkcji #9. Kulisy "Sekretów życia". Tak wygląda praca na planie serialu paradokumentalnego Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Tom Cruise i Mimi Rogers - pierwsza żona wciągnęła aktora do sekty

Nie od zawsze Tom Cruise był członkiem sekty. W jego struktury wprowadziła go pierwsza żona gwiazdora, z którą stanął na ślubnym kobiercu 9 maja 1987 roku. Mimi Rogers jest amerykańską aktorką, producentką i pokerzystką. Jej rodzice byli scjentologami, toteż kobieta od najmłodszych lat chłonęła radykalne zasady tamtejszej wiary. Młodszego o 6 lat Toma Cruise'a poznała w styczniu 1986  roku. Niespełna 3 lata po ślubie para rozwiodła się. Nieznane są powody rozpadu związku, który miał wpływ na całe życie Toma Cruise'a. Choć miłość się skończyła, jego zaangażowanie w struktury Kościoła scjentologicznego było coraz większe.

Tom Cruise i Mimi Rogers. 1989 rok
Tom Cruise i Mimi Rogers. 1989 rok Tom Cruise i Mimi Rogers. 1989 rok Źródło: Geety Images

Tom Cruise i Nicole Kidman - historia burzliwej miłości

Tom Cruise szybko znalazł pocieszenie w ramionach koleżanki po fachu. Poznali się w 1990 r. na planie filmu "Days of Thunder". Jak przyznawali w wywiadach, uczucie wręcz zwaliło ich z nóg. Stali się bratnimi duszami, choć młodziutka Nicole Kidman dopiero stawiała pierwsze kroki w Hollywood. Tom Cruise był już wówczas starym wyjadaczem, docenianym w branży za kultowe wcielenia z lat 80. XX wieku.

"Szaleńczo, namiętnie się zakochałam [...] I jak to bywa, gdy się zakochasz, cały mój plan dotyczący tego, co chcę robić w życiu, brzmiał wtedy: zapomnij, liczy się tylko on. Pochłonęło mnie to, z mojej własnej woli. Byłam zdesperowana, by mieć z nim dziecko. Nie obchodziło mnie, czy będziemy małżeństwem" - mówiła w wywiadach Nicole Kidman.

Ślub jednak był im pisany. Para pobrali się w już wigilię Bożego Narodzenia 1990 r. Nicole Kidman dwukrotnie była w ciąży, jednak w obu przypadkach kończyły się poronieniem. Zdecydowali się na adopcję dwójki dzieci: Isabellę Cruise, która urodziła się w 1992 r. i Connora Cruise, urodzonego w 1995 r. 

Tom Cruise i Nicole Kidman. 2000 rok
Tom Cruise i Nicole Kidman. 2000 rok Tom Cruise i Nicole Kidman. 2000 rok Źródło: Getty Images

Ich kariery rozwijały się, aż w końcu trafili na jeden plan zdjęciowy. I to nie byle jaki, bo do produkcji Stalneya Kubricka "Oczy szeroko zamknięte". W filmie wcielili się w małżeństwo, które borykało się z problemami. Choć prywatnie przeżywali najszczęśliwszy czas w życiu, media podsycały plotki na temat kryzysów. Zresztą, Nicole Kidman i Tom Cruise stworzyli jedną z najgorętszych par Hollywood, która swego czasu była na ustach wszystkich. Z biegiem czasu na światło dzienne zaczęły wychodzić mniej przyjemne aspekty ich wspólnego życia. Przyczyna większości z nich leżała w scjentologach. Mówiło się, że kościół od początku widział w aktorce zagrożenie, nie tylko ze względu na jej katolickie wychowanie, ale również na wykształcenie ojca Nicole Kidman, który był psychologiem - a ta dziedzina nie jest uznawana przez scjentologów. Członkowie sekty mieli podsłuchiwać telefon aktorki i wynająć prywatnego detektywna, który śledził każdy jej ruch.

Ostatecznie, trudno powiedzieć, czy to z powodu działań kościoła, czy z powodu "różnic nie do pogodzenia", jak utrzymywał Tom Cruise, małżonkowie ogłosili separację. Ich związek trwał przeszło 11 lat. Aktor złożył pozew rozwodowy i rozpoczęła się walka o prawa rodzicielskie. Nicole Kidman nie chciała, by jej córka i syn, podobnie jak ich ojciec, dłużej należeli do kościoła scjentologicznego. Tom Cruise nie przystał na to i to właśnie on wywalczył przed sądem pełnię praw rodzicielskich. Aktor przez wiele lat nie dopuszczał dzieci do matki, izolując je.

Przeczytaj też: Córka Toma Curise'a i Nicole Kidman ma już 29 lat. Od dawna nie ma kontaktu z matką

Tom Cruise i Penelope Cruz - gorący romans wybuchł na planie

Gdy na planie filmu "Vanilla Sky" Tom Cruise poznał Penelope Cruz, był jeszcze mężem Nicole Kidman. Małżeństwo rozpadło się po zakończeniu zdjęć, a przedstawiciele aktorów podtrzymywali, że ich romans wybuchł niedługo później. W 2001 roku Tom Cruise zaprosił Penelope Cruz na urodziny, a później odbyli kilka randek. Pierwszy raz publicznie pojawili się na premierze "Kapitan Corelli". Plotki rozgrzały media na nowo. Para rzadko pokazywała się publicznie, woleli spędzać czas w domu. Tom Cruise miał gotować ukochanej i szalenie o nią dbać. Niestety w 2004 roku rozstali się. Powodem miała być niechęć aktorki do porzucenia buddyzmu i przystąpienia do scjentologów. Presja przywódcy była na tyle silna, że Tom Cruise musiał pożegnać się z planami dotyczącymi zaręczyn, które ponoć snuł.

Tom Cruise i Penelope Cruz. 2003 rok
Tom Cruise i Penelope Cruz. 2003 rok Tom Cruise i Penelope Cruz. 2003 rok Źródło: Getty Images

Mówiło się, że scjentologowie szukają dla swojej największej gwiazdy wymarzonej partnerki. Ta miała być uległa i nie stawiać oporów. Niedługo później Tom Cruise poznał Katie Holmes, w której zakochał się bez pamięci.

Tom Cruise i Katie Holmes - historia miłości

Plotkowano, że podczas castingów do głównej roli kobiecej w filmie "Mission Impossible II" Tom Cruise szuka nie tylko partnerki ekranowej, ale także - nowej żony. W 2005 roku aktor był po drugim rozwodzie. Katie Holmes dostała zaproszenie na casting - wydawała się idealną kandydatką do roli trzeciej żony. Tak też się stało. Po hucznych zaręczynach na Wieży Eiffle'a para wzięła ślub w 2006 roku. Jeszcze przed ceremonią, w kwietniu 2006 roku, na świat przyszła córka Suri.

Od początku życie pary kontrolowała scjentologia. Po wielu latach Katie Holmes zdradziła, że poród przebiegał w duchu zasad religii - bez środków znieczulających i możliwości krzyknięcia. Obowiązywała kompletna cisza. Scjentologowie kontrolowali żonę Toma Cruise na każdym kroku, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W 2012 roku aktorka powiedziała "dość". Wydano oficjalne oświadczeniem, w którym jako powód rozwodu podano dobro córki. Okazało się, że Tom Cruise chciał wysłać dziecko na szkołę przetrwania prowadzoną przez scjentologów. Ceną opuszczenia sekty było milczenie i zerwanie kontaktów. Scjentolodzy nie mają prawa spotykać się z ludźmi, którzy porzucili wiarę. Suri Cruise wychowywana jest przez matkę.

Tom Cruise i Katie Holmes. 2005 rok
Tom Cruise i Katie Holmes. 2005 rok Tom Cruise i Katie Holmes. 2005 rok Źródło: Getty Images

Swego czasu w mediach pojawiły się plotki na temat odnowienia kontaktów z córką. Aby było to możliwe, Tom Cruise musiałby porzucić kościół. Zerwanie aktora ze scjentologią byłoby czymś wyjątkowo szokującym - mówi się, że aktor jest najważniejszym członkiem kościoła, a nawet prawą ręką jego przywódcy. Suri skończyła niedawno 17 lat. Jak wygląda córka gwiazdora?

Przeczytaj też: Córka Toma Cruise'a ma już 17 lat. Nie rozmawiała z ojcem od wielu lat...

Mówiło się, że w ciągu całej swojej kariery Tom Cruise spotykał się m.in. z Cher, Melissą Gilbert czy Heather Locklear. W zeszłym roku media obiegła informacja o nowej miłośc aktora. Miała nią zostać Hayley Atwell.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości