Tomasz Karolak o pracy z kobietami. "Nigdy tego nie mówiłem"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Gwiazdy na premierze "Listów do M. 5"  – Tomasz Karolak

Tomasz Karolak i Aleksandra Popławska spotkali się, aby porozmawiać o piątej części kultowego świątecznego hitu "Listy do M.". Aktorzy poruszyli bardzo ważne wątki m.in. roli kobiet w kinie.

Aleksandra Popławska wcieliła się w rolę dziennikarki nie tylko w "Listach do M. 5". Na jeden dzień została "zatrudniona" w serwisie Plejada, gdzie podobnie jak w filmie przeprowadziła wywiad z Tomaszem Karolakiem, czyli filmowym św. Mikołajem.

Tomasz Karolak o roli kobiet w kinie

Tomasz Karolak i Aleksandra Popławska poruszyli w rozmowie bardzo ważne wątki. Wiele z nich dotyczyło filmu "Listy do M. 5", który jest już w kinach. Tomasz Karolak obejrzał świąteczną produkcję na uroczystej premierze wraz ze swoją córką Leną. Oboje byli zachwyceni ostatecznym kształtem filmu, który nie stroni od bardzo ważnych tematów, np. wojny w Ukrainie czy niespełnionej miłości.

Na koniec rozmowy Tomasz Karolak zwrócił uwagę, jak na przestrzeni lat zmieniła się rola kobiet w przestrzeni publicznej.

"Myślę, że kobiety podnoszą głowy. Mnie się to strasznie i bardzo podoba, że kobiety mają poczucie rosnącej ich własnej wartości. Zawsze wolę pracować z kobietami niż mężczyznami. Nigdy tego nie mówiłem, ale tak jest" - wyjaśnił.

Aktor powiedział Aleksandrze Popławskiej, że o znaczeniu kobiet w społeczeństwie rozmawiał kiedyś z Małgorzatą Kożuchowską.

"To jest dla mnie oczywiste, że kobiety chodzą do teatru, że kobiety chodzą do kina – co do tego nie ma wątpliwości. To one nadają sens tym wszystkim relacjom. Takie mam wrażenie. Jeśli decydujemy o tym, co robimy w teatrze, to ten pierwiastek kobiecy cały czas nam towarzyszy. Kobiety są fenomenalne. Uważam, że to historyczna zmiana po setkach lat patriarchatu. To jest dla mnie petarda, że to się dzieje. To jest wspaniałe" – stwierdził.

Aleksandra Popławska zwróciła także uwagę na zarobki kobiet i nierówności płac w branży artystycznej. Coraz więcej aktorek głośno mówi o tym, że ze względu na płeć zarabiają mniej niż ich koledzy.

"Uważam, że to jest nie w porządku, najprościej mówiąc" – podsumował Tomasz Karolak.

"Listy do M.5". Aleksandra Popławska i Tomasz Karolak o pracy na planie filmu
"Listy do M.5". Aleksandra Popławska i Tomasz Karolak o pracy na planie filmu Źródło: Co Za Tydzień

Tomasz Karolak i Aleksandra Popławska o "Listach do M. 5"

"Listy do M." są filmem, bez którego rzesze fanów nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia. Produkcja jest już w kinach, więc w tym roku będzie dużo czasu, aby móc obejrzeć ją na dużym ekranie, Tomasz Karolak stworzył postać, bez której nie wyobrażamy sobie tej historii. Gwiazdor wciela się w rolę Mela, którą pokochały miliony.

- Jako student szkoły teatralnej dorabiałem sobie, przebierając się za Mikołaja i odwiedzając przedszkola. Kiedy dostałem tę rolę, okazało się, że wiem o niej wszystko. Doskonale czuję tę postać, dlatego że nią byłem [...] Zrobił się serial filmowy z tej opowieści świątecznej. Z tego, co słyszę, ludzie uwielbiają ten film - powiedział aktor w programie "Co Za Tydzień".

Nową postacią w "Listach do M. 5" jest dziennikarka Anna grana przez Aleksandrę Popławską.

- Mam małe co nieco z Tomkiem Karolakiem. Nie jest to romans - od razu uprzedzam. Chociaż szkoda... Gram dziennikarkę telewizyjną. Myślę, że piątka będzie petardą - powiedziała aktorka w rozmowie z "Co Za Tydzień".

Zobacz zwiastun "Listów do M. 5":

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości