Anna Markowska z "TM" ścięła włosy. "Ułożona fryzura od linijki to nie moja bajka"

Anna Markowska ścięła włosy
Anna Markowska ścięła włosy
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Anna Markowska z "Top Model" zdecydowała się na małą metamorfozę i ścięła swoje długie włosy. Gwiazda w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o podejściu branży modowej do zmian w wyglądzie i przyznała, że nie jest entuzjastką "fryzur od linijki". - Ja z natury jestem surferką, która tylko raz na jakiś czas lubi włożyć piękną suknię lub popracować za obiektywem, po czym wracam do swojego świata - mówiła.

Anna Markowska zyskała sławę dzięki udziałowi w programie "Top Model", w którym doszła do samego finału. Gwiazda musiała przełamać swoje lęki i wrócić na wybieg po długiej chorobie, jednak ostatecznie wyszła z show dużo silniejsza. Później kariera modelki nabrała szybkiego tempa: pojawiły się propozycje od światowych domów mody, wyjazdy na Paris Fashion Week oraz ekskluzywne kampanie zdjęciowe. Wygląd Anny Markowskiej i jej długie włosy od dawna były jej wizytówką. Teraz jednak gwiazda postanowiła trochę zaszaleć i skusiła się na małą metamorfozę.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Anna Markowska ścięła włosy. "Nie zależało nam, aby szokować"

Anna Markowska pochwaliła się zmianą na Instagramie oraz w serwisie YouTube, gdzie dokładnie pokazała swoją metamorfozę w wykonaniu fryzjera gwiazd Macieja Maniewskiego. Modelka sporo skróciła włosy i zdecydowała się na delikatny refleks. Całość prezentowała się perfekcyjnie.

- Ścięłam około 13 centymetrów. Maciej zainspirowany "hollywoodzkimi" trendami, chciał nadać nowej fryzurze objętości i świeżości, cięcie miało spowodować, że włosy będą się naturalnie pięknie układać - tłumaczyła w rozmowie z nami Anna Markowska.

Modelka wcześniej miała bardzo długie włosy, które zostały skrócone do okolic biustu. Gwiazda nie zdecydowała się jednak na bardziej szalone cięcie. Anna Markowska podkreśliła, że "naturalna metamorfoza" to najtrudniejsza sztuka.

- Wydaje mi się, że metamorfoza pod hasłem naturalność to najtrudniejsza z metamorfoz. Ja nigdy do tej pory nie miałam tak dobrego cięcia, koloryzacji z refleksami tak naturalnymi. Być może metamorfozy kojarzą nam się z diametralną zmianą koloru czy długości. Nie zależało nam, aby zaszokować, ale postawiliśmy na fryzurę, w której to, co pokazał Maciej, chce większość Polek. Włosy uniesione u nasady, zdrowe i gęste na końcach, po umyciu same się pięknie układają, pozostają zdrowe - podkreślała.

Weź udział w castingu do 11. edycji Top Model
Weź udział w castingu do 11. edycji Top Model
Źródło: mat. prasowe

Anna Markowska o fryzurach modelek. "W branży są restrykcje"

Anna Markowska podkreśliła, że na co dzień nie spędza godzin ze szczotką w ręku. Szukała więc fryzury, która będzie odpowiadać jej temperamentowi.

- Ja z natury jestem surferką, która tylko raz na czas lubi włożyć piękną suknię lub popracować za obiektywem, po czym wracam do swojego świata. Moje włosy muszą żyć własnym życiem, uwielbiam się nimi bawić, przerzucać, ułożona fryzura od linijki to nie moja bajka - zapewniła.

Anna Markowska podkreśliła, że proste cięcia idealnie sprawdzają się w branży modowej. Gwiazda przyznała, że od modeli i modelek często jest wymagany naturalny wygląd, który jest swego rodzajem płótnem dla projektantów, stylistów czy fotografów.

- Rzeczywiście restrykcje w branży modowej są. Włosy mają być zdrowe, nie mogą być zbyt długie, ponieważ stylizacja ich powinna być szybka i prosta. Powinny podkreślać naturalną urodę i charakter modelki - zakończyła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości