Anna Markowska

Anna Markowska

Anna Markowska – urodzona 13 kwietnia 1992 roku w Krakowie polska modelka, finalistka 7. edycji programu telewizyjnego "Top Model".

Anna Markowska - pochodzenie i wykształcenie

Anna Markowska pochodzi z Krakowa. Nie ma rodzeństwa. Ukończyła Architekturę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie.

Trenowała Muay Thai, czyli tajski sport walki.

Anna Markowska - życie zawodowe

Anna Markowska w wieku 16 lat zajęła się modelingiem. Jej karierę przerwała jednak choroba, z którą walczyła trzy lata. Wystąpiła w 7. edycji programu „Top Model” w 2018 roku, w którym zyskała sympatię widzów i uznanie jurorów. Dotarła do finału, ostatecznie zajmując w nim trzecie miejsce. Od czasu udziału w programie pracuje w modelingu, wystąpiła m.in. podczas Tygodnia Mody w Paryżu w 2019 roku, czy na Supervision Fashion Show.

Anna Markowska - "Top Model"

“Top Model” to polski program telewizyjny typu reality show, który do 3. edycji nosił nazwę “Top Model. Zostań Modelką”. Oparty jest na amerykańskim programie “America's Next Top Model”, a emitowany od 2010 roku w telewizji TVN. Do 2013 roku mogły w nim uczestniczyć wyłącznie kobiety, a od 2014 roku adresowany jest także do mężczyzn.

Pierwszym etapem programu są castingi, które odbywają się w kilku miastach w Polsce. Następnie wybrane osoby spotykają się na specjalny obóz, podczas którego jurorzy wybierają finałową trzynastkę. Ostatni etap zakłada zamieszkanie wszystkich uczestników w ekskluzywnym domu i cotygodniowe zmagania o zwycięstwo, w trakcie których wykonują oni przypisane im zadania (m.in. sesje zdjęciowe, pokazy mody, spoty reklamowe).

Anna Markowska - choroba

Anna Markowska publicznie mówi o swojej chorobie. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy. Przeszła pięć operacji, w tym usunięcie podniebienia i dwa przeszczepy. Po swoich doświadczeniach włącza się w promocję profilaktyki i regularnych badań.

Anna Markowska - życie prywatne

Media spekulują na temat jej związku z Kubą Wojewódzkim, dziennikarzem, publicystą i showmanem. Para oficjalnie nie potwierdziła jednak łączącej ich relacji.

Anna Markowska - media społecznościowe

Anna Markowska prowadzi konto na portalu społecznościowym Instagram (@annamarkowska_official), na którym dzieli się wydarzeniami z życia prywatnego i zawodowego.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA