Ujawniono listy księżnej Diany. Pisała o rozwodzie i presji otoczenia. "Jestem na kolanach"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Listy księżnej Diany trafiły na aukcję

Wszyscy znają historię księżnej Diany i jej smutne zakończenie. Nawet wiele lat po jej tragicznej śmierci wciąż wychodzą na jaw kulisy jej nieudanego małżeństwa z księciem Walii, obecnym królem Karolem III. "Królowa ludzkich serc" pisała listy do swoich bliskich przyjaciół, w których zwierzała się ze swojej relacji z mężem. Korespondencja została wystawiona na aukcję charytatywną.

Księżna Diana i król Karol III pobrali się 29 lipca 1981 r. W ich związku od początku była obecna Camila Parker Bowles - prawdziwa miłość syna Elżbiety II. Jednak to Diana wydawała się brytyjskiej rodzinie królewskiej idealną kandydatką na żonę i matkę następców królewskiego tronu. Ich związek był bardzo burzliwy. W 1992 roku zdecydowali się na separację. Rozwód pary książęcej orzeczono 28 sierpnia 1996 roku.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Marysia Sadowska o reżyserii i rodzinie. Pracuje na planie z mężem
Marysia Sadowska o reżyserii i rodzinie. Pracuje na planie z mężem Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Listy księżnej Diany wystawione na aukcję

W brytyjskich mediach wciąż wychodzą na jaw kulisy tego burzliwego związku. Księżna Diana wymieniała myśli ze swoją przyjaciółką Sussie Kassem i jej mężem. W listach zwierzała się ze swoich największych sekretów. Korespondencja z lat 1995-1996 trafi na aukcję charytatywną. Wpływy ze sprzedaży listów zostaną przekazane na organizacje, które wspierała Diana. Zaprzyjaźniona para zdradziła, że przekazała listy na licytację, bo nie chciała, aby korespondencja krążyła po jej rodzinie. Zachowali jedynie najbardziej poufne i intymne zwierzenia.

"Teraz, w 2023 r., posiadanie tych przejmujących dokumentów jest odpowiedzialnością, której Kassemowie nie chcą przekazywać swoim dzieciom ani wnukom. Postanowili sprzedać listy i wykorzystać wpływy ze sprzedaży na wsparcie niektórych organizacji charytatywnych, które były bliskie sercom Susie i Diany" - czytamy w people.com.

Księżna Diana pisała w listach o swoich emocjach związanych z rozwodem.

Przeżywam bardzo trudny czas, a presja jest poważna i nadchodzi ze wszystkich stron. Czasami zbyt trudno jest utrzymać głowę do góry, a jestem na kolanach i z utęsknieniem czekam na finalizację rozwodu [...] Gdybym rok temu wiedziała, czego doświadczę, przechodząc przez ten rozwód, nigdy bym się nie zgodziła

Pierwsze chwile księżnej Diany po rozwodzie

Diana zaraz po oficjalnym zatwierdzeniu końca jej małżeństwa udzieliła wywiadu, w którym wyraziła swój żal.

To najtragiczniejszy dzień w moim życiu, a przecież mogliśmy być naprawdę szczęśliwą rodziną, która mogła zrobić wiele dobrego dla swojego kraju

Tego samego dnia, w którym uzyskała rozwód, świętowała swoją wolność i nowy etap życia na spektaklu "Jezioro Łabędzie" w Royal Albert Hall. Po przedstawieniu udała się na obiad z nauczycielem tańca i dyrektorem Angielskiego Baletu Narodowego.

"W dniu, w którym jej rozwód został uprawomocniony, Diana odwiedziła nas na przedstawieniu. Tuż po nim wybraliśmy się na obiad jak zwykle. Wyglądała, jakby z jej ramion spadł ogromny ciężar, a nowa Diana właśnie wtedy się narodziła, wolna od bólu i smutku. Było widać jak na dłoni, że to wszystko ją wzmocniło. Miała przed sobą przyszłość. A przynajmniej tak myślała. To małżeństwo było piekłem. Jeden koszmar za drugim. Nigdy nie powinna była wychodzić za Karola" - powiedział wtedy wspominany dyrektor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Tim Graham Photo Library

Pozostałe wiadomości