Weronika Rosati zdradziła, jak wyglądają jej święta w USA. Jest inaczej niż w Polsce

Weronika Rosati
Weronika Rosati
Źródło: Getty Images
Weronika Rosati mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Tam też wychowuje córkę Elizabeth. Aktorka w najnowszym wywiadzie opowiedziała, jak w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia. Gwiazda zdradziła, co najbardziej lubi w amerykańskich tradycjach. W tym roku ma wyjątkowe plany.

Weronika Rosati od wielu lat kursuje między Polską a Stanami Zjednoczonymi. W ojczyźnie ma rodziców i brata. W tym roku dziadkowie Elizabeth przylecieli do USA, by świętować urodziny wnuczki. W Wigilię cała rodzina wybierze się na przyjęcie do polsko-amerykańskich przyjaciół Weroniki Rosati.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Weronika Rosati o karierze w Stanach Zjednoczonych
Weronika Rosati w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl powiedziała o różnicach pomiędzy sukcesami aktorek i aktorów na arenie międzynarodowej.
Źródło: Co za Tydzień

Święta Weroniki Rosati w Stanach Zjednoczonych

Weronika Rosati w rozmowie z Plejadą opowiedziała o tym, jak spędza świąteczny czas w Stanach Zjednoczonych. Wyjaśniła, że w USA jest zwyczaj, aby w Wigilię spotykać się nie tylko z rodziną, ale również z przyjaciółmi. Zdradziła, że spędzi wigilijny wieczór na przyjęciu u znajomych.

"Jest chyba trochę inaczej niż w Polsce, gdzie ten dzień spędza się najczęściej z rodziną" - zauważyła.

Istotny jest również kolejny świąteczny dzień, czyli 25 grudnia.

"Następny dzień, Christmas Day, odpoczywamy przeważnie w domu. Rano dzieci otwierają prezenty, a po południu i wieczorem jest czas na spacery i spotkania w restauracjach z przyjaciółmi" — opowiada Weronika Rosati Plejadzie.

Aktorka co roku dzieli się opłatkiem z rodziną i przyjaciółmi. Elizabeth dekoruje choinkę. W tym roku córeczka artystki postawiła na biało-złote ozdoby. Weronika Rosati przygotowuje na świąteczny stół również polskie potrawy, choć w większości robi je z amerykańskich produktów, bo trudno o typowo polskie. Weronika Rosati chętnie zamawia dania z polskiej restauracji. Aktorka nigdy nie lepi pierogów.

"Nie lepię pierogów, bo nie jem glutenu. A poza tym jesteśmy często zapraszani na wieczór wigilijny do przyjaciół" - wyjaśniła.

Weronika Rosati o świątecznych tradycjach

Weronika Rosati dodała w wywiadzie, że nie zawsze mogła spędzać święta z rodzicami, ponieważ albo ona nie była w stanie przylecieć do Polski, albo jej rodzice nie mogli pojawić się u niej. Aktorka podkreśla, że święta Bożego Narodzenia są dla niej szczególnym czasem i choć uwielbia amerykańskie zwyczaje, to polska tradycja też jest dla niej ważna i chętnie ją pielęgnuje.

Aktorka czuje świąteczny klimat już od połowy listopada. W Los Angeles na każdym kroku można dostrzec oryginalne dekoracje, choinki, posłuchać świątecznych piosenek. Do późnych godzin wieczornych otwarte są sklepy czy restauracje.

"Na ulicach i w centrach handlowych jest masa świątecznych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Cały grudzień mamy więc wypełniony różnymi wydarzeniami, które są organizowane przez miasto. Spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w tym okresie sprzyja piękna kalifornijska aura. Jest tego naprawdę dużo i ma to niezwykły urok. Ale oczywiście brakuje nam śniegu" - wyznała.

Weronika Rosati dba o to, żeby jej córeczka przeżywała świąteczny okres w beztrosce i radości. Aktorka piecze z dziewczyną pierniki, czyli coś, co pamięta z rodzinnego domu.

"Wyniosłam to z Polski. Próbuję zachować takie tradycje, które pozwalają spędzać świąteczny czas z rodziną i przygotowywać święta razem" - podsumowała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości