Wiktor Zborowski nagrał filmik. "To dla ukraińskiej wolnej TV"

Wiktor Zborowski w poruszającym nagraniu podziękował Ukraińcom za ich walkę o wolność
Wiktor Zborowski podziękował Ukraińcom
Źródło: MWMEDIA
Wiktor Zborowski nagrał krótkie wideo, które w sieci opublikowały jego córki Hanna i Zofia Zborowskie, a także żona Maria Winiarska. Aktor podziękował Ukraińcom za walkę o swoją ojczyznę, a także o naszą wolność. Zaznaczył, że to, co robią, jest godne podziwu.

Mija 13. dzień od kiedy wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy. Rosjanie bombardują miasta, budynki mieszkalne, a także zabijają kobiety i dzieci. Do Polski przybyło już ponad milion uchodźców, którzy szukają schronienia przed wojną.

Wiktor Zborowski podziękował Ukraińcom

Wielu Polaków, w tym dużo znanych osób wykorzystało swoje zasięgi w sieci, aby pomóc Ukraińcom uciekającym ze swojego kraju. Po prawie dwóch tygodniach od brutalnej napaści zorganizowanych zostało wiele zbiórek pieniędzy, a także żywności i leków, które trafią do osób w Ukrainie. Dużo osób oferuje również swoje mieszkanie dla uchodźców, a także pomagają im na granicy.

Do tego grona dołączył ostatnio Wiktor Zborowski, który nie jest obojętny na to, co dzieje się na Wschodzie. Aktor nagrał krótkie wideo, w którym podziękował Ukraińcom, za wszystko, co do tej pory zrobili. Wideo zostało nagrane dla ukraińskiej telewizji, o czym poinformowała na Instagramie Zofia Zborowska-Wrona.

"Tata nagrał to dla ukraińskiej wolnej TV, ale stwierdziłam, że warto i tu to wrzucić" - czytamy.

Na nagraniu Wiktor Zborowski powiedział:

"Drodzy przyjaciele, nazywam się Wiktor Zborowski, jestem aktorem i nie wiem co powiedzieć. Wszystko, co chciałbym powiedzieć, wydaje mi się małe i nic nieznaczące w obliczu waszego bohaterstwa i w obliczu tragedii waszej ojczyzny zaatakowanej przez bandytów" - powiedział.

Zobacz wideo:

Anna Dereszowska - jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Internauci są poruszeni słowami aktora

Wiktor Zborowski w dalszej części nagrania powiedział:

"Życzę wam zwycięstwa. Waszym wrogom klęski i dziękuję wam, bo wiem, że walczycie nie tylko za swoją wolność, ale i za naszą. Sława Ukrajini!" - zaznaczył aktor.

Pod nagraniem udostępnionym na profilach córek aktora i jego żony pojawiło się wiele komentarzy internautów, których poruszyło nagranie Wiktora Zborowskiego.

"Wzruszyłam się", "To prawda, trudno powiedzieć coś mądrego w takiej chwili", "Piękne słowa" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości