Szymon Hołownia boi się o żonę, która może iść na wojnę. "Otrzymuje rozkaz i leci"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Wprost"
Szymon Hołownia boi się o żonę, która jest zawodową żołnierką

Szymon Hołownia ma u swojego boku odważną ukochaną. Urszula Brzezińska-Hołownia jest zawodową żołnierką, pilotem myśliwca MIG-29. Żona byłego współprowadzącego "Mam talent!" w każdej chwili może otrzymać rozkaz, by służyć w armii. Szymon Hołownia bardzo się o nią martwi.

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia tworzą parę na medal. Wspierają się w życiu zawodowym i prywatnym. Doczekali się dwóch córek. Były prezenter telewizyjny rozpoczął karierę w polityce, a jego żona jest kapitanem w Siłach Powietrznych RP.  Kobieta od początku zaintrygowała dziennikarza swoją profesją.

"Nie wiem, skąd przyszedł mi do głowy pomysł, by namówić producentów 'Mam Talent!', żebyśmy część zdjęć nagrali na wojskowym lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Załatwiono wszystkie zgody, przygotowano nam lotnicze kombinezony, pozwolono wsiąść do MiG-a (choć oczywiście - nie polecieć). W 'domku pilota' zobaczyłem na jakiejś rozpisce jedno kobiece nazwisko. Zapamiętałem, bo wydało mi się to niezwykłe. Później 'zalajkowałem' profil bazy, a portal społecznościowy przez swoje algorytmy zaproponował mi znajomość z Ulą Brzezińską, której nazwisko od razu skojarzyłem. Napisałem. Dostałem odpowiedź" - opowiedział na Instagramie o początkach znajomości z przyszłą żoną.

Szymon Hołownia martwi się o żonę. Podziwia żołnierzy

W Ukrainie nadal trwa wojna, która jest zmartwieniem całej Europy. Polacy obawiają się zagrożenia ze strony Rosji. Szymon Hołownia zdaje sobie sprawę, że jego żona w każdej chwili może otrzymać rozkaz służenia w armii.

"Jasne, że nie chcę, by żona poszła na wojnę, ale nie mogę tego nie zakładać. Gdy ją poznałem, wiedziałem przecież, że jest żołnierzem. Ula jest kapitanem sił powietrznych, dowódcą klucza, ma ludzi pod sobą, ale i nad sobą, otrzymuje rozkaz i leci" - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

Obawa miesza się z poczuciem dumy. Szymon Hołownia podziwia żonę i wszystkich żołnierzy, którzy gotowi są nawet oddać życie za ojczyznę.

"Boję się o moją żonę. Podziwiam ją, jak i wszystkie jej koleżanki i kolegów, bo oni codziennie, nie w przenośni, nie zza mikrofonu czy zza biurka, ale w polu, kładą na szali dla Polski swoje jedyne życie" - podkreślił.

Andrzej Zieliński o pseudopatriotach
Andrzej Zieliński o pseudopatriotach Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Szymon Hołownia wziął dwa śluby. Świadkiem był Marcin Prokop

Szymon Hołownia wspaniale wypowiada się o żonie, która jest dla niego inspiracją.

"Ula to wspaniała kobieta. Imponuje mi, budzi mój podziw. To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach — mistrzyni zwięzłej pointy. Ale przede wszystkim — to moja kochana, piękna Ula. Wspaniała mama Mani (i bez wątpienia — miłość życia zapatrzonego w nią jak w obraz innego z naszych domowników, Grafita). Nasza miłość to nie mydlana telenowela, czy emocjonalny psychothriller. To droga: proste i zakręty, a na tej drodze ciepłe światło, wspieranie się, ciekawość, wieczorne rozmowy przy winie, zmęczenie gdy Mania nie chce spać, duma z siebie nawzajem, przytulenie na odnowienie sił" - pisał o żonie w mediach społecznościowych.

Okazało się, że para wzięła dwa śluby. Najpierw cywilny, a tydzień później kościelny we Włoszech. Na cywilnej uroczystości świadkiem był przyjaciel Szymona Hołowni z "Mam talent!" - czyli Marcin Prokop.

"To był naprawdę fajny ślub. Bardzo nasz. Cywilny - tydzień wcześniej w Warszawie w towarzystwie tylko czworga świadków, kościelny właśnie w Rzymie - i tylko dziesiątka najbliższych z nami. I msza rano, a więc ślubny nie obiad, nie kolacja, a w zasadzie brunch, w fantastycznym miejscu, którego atmosferę i smaki pamiętamy do dzisiaj. No a później - w miasto! Mój ojciec z Marcinem Prokopem byli królami wieczoru" - wspomniał dziennikarz.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Wprost"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości