Założyciel zespołu Łzy ma złośliwy nowotwór płuc. Adam Konkol nie może być operowany

Adam Konkol
Adam Konkol
Źródło: KAPiF
Adam Konkol to polski gitarzysta, perkusista i kompozytor oraz przede wszystkim założyciel słynnego zespołu Łzy. Muzyk opublikował w sieci przejmujący post, w którym wyznał, że choruje na raka. Artysta zmaga się ze złośliwym nowotworem płuc i niestety nie może być operowany. Nie kwalifikuje się także do chemioterapii. "Potrzebuję szczęścia" - napisał.

Adam Konkol w 1996 roku założył zespół Łzy i razem z legendarną formacją wylansował takie przeboje, jak między innymi  "Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka", czy "Oczy szeroko zamknięte". Muzyk właśnie przekazał fanom druzgocącą informację. Okazuje się, że jest poważnie chory.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Karolina Pisarek o chorobie i wsparciu, jakie dostała od męża. "Życie się przewartościowuje"

Adam Konkol choruje na złośliwy nowotwór płuc

Adam Konkol od dziecka miał problemy ze zdrowiem. Jeszcze, gdy był małym chłopcem wykryto u niego zespół Eisenmengera, czyli chorobę naczyniową płuc. Zmaga się także z wadą serca. Niedawno usłyszał kolejną diagnozę, którą podzielił się z fanami. Artysta przyznał, że choruje na złośliwy nowotwór płuc.

"W sumie nie wiem, od czego zacząć. Jestem bardzo szczęśliwy, a fizycznie jestem u szczytu formy. Jestem spełniony i wolny. Niektórzy już wiedzą, a inni dowiedzą się z tego posta. Mam złośliwego raka płuc, wiem, dziwne, nie palę i nie paliłem papierosów, ale czasem tak się podobno zdarza - napisał.

Adam Konkol niestety nie może być operowany. Nie kwalifikuje się także do chemioterapii. Mimo wszystko artysta zapewnił, że nie zamierza się poddawać.

"Jestem po kilku konsultacjach i 'normalnie', gdybym nie miał wady serca, po prostu wycięliby mi kawałek płuca i być może byłoby po sprawie, ale nie można. Nie można też chemioterapii, która by mnie po prostu zabiła, za to można strzelać w niego promieniami i taki jest plan. Normalne pytanie to "ile mi zostało?", na moje oko około 58 lat, bo mój plan, by żyć co najmniej 106 lat, się nie zmienił" - wyznał na Facebooku.

Fani zespołu Łzy wspierają Adama Konkola w walce z rakiem

Adam Konkol na koniec zaapelował do fanów i poprosił, by w tym trudnym czasie wsparli szczególnie jego najbliższych. Zapewnił, że to właśnie oni najbardziej tego potrzebują. Muzyk natomiast z optymizmem patrzy w przyszłość.

"Po prostu kto mnie zna, ten wie... Z nie takich opresji wychodziłem cało, więc jak spotkacie mnie za trzy lata, to nie pytajcie 'co on tutaj jeszcze robi?', bo ja po prostu go pokonam jak mini katar. Mnie nie wspierajcie, nie trzeba, moją rodzinę tak. Czemu o tym pisze? Całe życie tłumiłem w sobie swoje odczucia, myśli... 'Płakałem' często w samotności, gdy nikt nie widział, ale to przecież nic takiego, to tylko życie. Kochani, życzę wam miłego dnia. Potrzebuję szczęścia, trzymajcie kciuki. Jak to mówi mój syn 'mamy nowe zwierzątko w domu'. Kocham was wszystkich" - zakończył Adam Konkol.

Fani od razu zareagowali na słowa muzyka i zapewnili o swoim wsparciu. Pod postem wręcz posypały się życzenia powrotu do zdrowia dla Adama Konkola.

"Adam jesteś silny chłop, więc nie może być inaczej. Pozbądź się tego dziadostwa, bo mamy jeszcze sporo celi do spełnienia";

"Dasz radę, wygrasz z chorobą";

"A ja ci życzę nadal mnóstwa optymizmu i bierz życie garściami" - czytamy w komentarzach. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: KAPiF

podziel się:

Pozostałe wiadomości