Zespół Bajm odwołał dwa koncerty. Część fanów nie dostała zwrotu pieniędzy

Beata Kozidrak
Beata Kozidrak
Źródło: MWMEDIA
Dwa występy zespołu Bajm zostały odwołane, co wywołało niezadowolenie wśród fanów nie tylko ze względu na sam fakt. Ludzie żądają zwrotu pieniędzy. Organizatorzy spotkali się z licznymi głosami krytyki, na które odpowiedzieli w oficjalnym komunikacie.

Dwa koncerty zespołu Bajm, pod nazwą "Kocham Cię, piosenki o miłości", które miały się odbyć w Lublinie (13 grudnia 2023 r.) i Krakowie (23 stycznia 2024 r.), zostały anulowane, co wywołało niezadowolenie u części fanów, którzy nie otrzymali zwrotu pieniędzy za zakupione bilety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

czt_19
Kortez zagrał wyjątkowy koncert
Źródło: co za tydzień TVN

Bajm odwołał koncerty. Co z pieniędzmi?

Według informacji zamieszczonych na portalu Jawny Lublin organizatorem wydarzeń była firma HQE, a bilety były dostępne do nabycia na różnych platformach internetowych. Teraz gdy niespodziewanie odwołano dwa wydarzenia, fani zastanawiają się, skąd opieszałość w zwrocie pieniędzy.

"Na dwa bilety na koncert zespołu Bajm w Krakowie wydałam ok. 400 zł" - wyjawiła portalowi Jawny Lublin jedna z poszkodowanych osób.

Osoby, które wciąż nie otrzymały zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety na odwołane koncerty, dzielą się podobnymi doświadczeniami. Gdy próbowali skontaktować się z firmą HQE, otrzymali SMS z zapewnieniem, że zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni.

"W odpowiedzi na wysłanego maila dostałem taką samą informację jak wszyscy. Że pieniądze zostaną zwrócone i sprawa jest w toku" - czytamy.

Co z biletami za koncert Bajm?

Ze względu na brak rozliczenia się firmy HQE z Lubelskim Centrum Spotkania Kultur za koncert Waldemara Malickiego, instytucja już wcześniej postanowiła wstrzymać dalszą współpracę z tą firmą. Prezes HQE, Jędrzej Krajewski wydał oświadczenie, które opublikować Jawny Lublin.

"Działamy na rynku od 2018 roku i nigdy nie spotkaliśmy się z taką falą krytyk, która jest jednocześnie lekcja dla nas. W przyszłości dołożymy wszelkich starań, aby usprawnić proces zwrotów i aby wewnętrzne działania reorganizacyjne nie odbijały się na jakości świadczonych przez nas usług" - można przeczytać w oświadczeniu firmy.

Dodatkowo firma zapewniła też, że zwroty są sukcesywnie procesowane.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości