Zmarł dawny partner Camilli Parker Bowles. Był jej pierwszą miłością

Camilla Parker Bowles
Camilla Parker Bowles była kiedyś partnerką Kevina Bruke'a
Źródło: Getty Images Europe
Kevin Bruke zmarł w wieku 77 lat. Arystokrata był pierwszą miłością Camilli Parker Bowles. Para poznała się jeszcze w wieku nastoletnim i darzyła się płomiennym uczuciem. O wszystkim poinformował serwis Daily Mail.

Karol III wcale nie był pierwszą miłością Camilli Parker Bowles. Żona obecnego króla w młodości miała opinię dość rozwiązłej kobiety, która nie stroniła od imprez, a także intymnych spotkań z mężczyznami. To właśnie między innymi ze względu na złą opinię w środowisku, Elżbieta II lata temu nie zgodziła się na to, by Camilla Parker Bowles została narzeczoną jej syna. Jednym z arystokratów, z którymi wówczas spotykała się żona Karola III był między innymi Kevin Bruke. To właśnie dla niego po raz pierwszy straciła głowę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Nie żyje pierwszy ukochany Camilli Parker Bowles

Kevin Bruke był pierwszą poważną miłością Camilli Parker Bowles. Niedawno media obiegła informacja o śmierci mężczyzny, który zmarł w wieku 77 lat. Arystokrata i żona króla Karola III poznali się w 1965 roku, gdy oboje dopiero wchodzili w dorosłe życie. Ona miała 18 lat i pochodziła z dobrze usytuowanej rodziny, on rok starszy mógł pochwalić się dorobkiem biznesowym ojca, który przez lata był wiceprezesem producentów samolotów Hawker Siddeley. Nastolatkowie od razu wpadli sobie w oko, a z ich początkowo przelotnej relacji wywiązał się gorący romans.

"To była najlepsza zabawa. Miałem najlepszą i najbardziej zabawną partnerkę, jakiej można sobie życzyć. Camilla była niezwykle popularna. Chociaż nie była pięknością, była atrakcyjna i seksowna. Byłem z Camillą przez cały ten rok. Przypuszczam, że byliśmy zakochani, a potem mnie rzuciła. Dlaczego? Cóż, krótka odpowiedź jest taka, że bawiła się na balu w Londynie" — zdradził Kevin Burke w biografii "The Duchess of Cornwall: her story and secrets".

Kevin Bruke po rozstaniu z Camillą Parker Bowles bardzo długo szukał szczęścia w miłości i ustatkował się dopiero w wieku 42 lat. Żenił się dwa razy. Jego pierwsze małżeństwo przetrwało 14 lat. Arystokrata drugi raz stanął na ślubnym kobiercu w 2001 roku. Para niedługo później doczekała się dziecka. Kevin Bruke miał wówczas 58 lat.

Camilla Parker Bowles dwa lata po pierwszym rozstaniu poznała Karola III

Karol III i Camilla Parker Bowles poznali się podczas meczu polo, gdy mieli niewiele ponad 20 lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Najstarszy syn Elżbiety II był wówczas uznawany za najlepszą partię w całym Zjednoczonym Królestwie. Wiadome bowiem było, że odziedziczy kiedyś tron po swojej matce. W kwestiach damsko-męskich był jednak wyjątkowo wybredny i to właśnie młodziutka Camilla spełniała jego wszystkie oczekiwania. Niestety rzeczywistość okazała się całkiem inna i niezbyt romantyczna.

Karol III poślubił Dianę Spencer, Camilla Parker Bowles wyszła natomiast za mąż za Andrew Parker Bowlesa. Na formalizację "zakazanego związku", który wciąż jest uznawany za jeden z najbardziej skandalicznych romansów w historii rodziny królewskiej, czekali aż 35 lat.

Nie było tajemnicą, że Camilla Parker Bowles rozbiła małżeństwo Karola III z księżną Dianą i przyczyniła się do depresji pierwszej żony króla. Brytyjska prasa nie szczędziła jej gorzkich słów. Sytuację kobiety zmieniła dopiero niespodziewana śmierć księżnej Diany w 1997 roku.

Wówczas brytyjskie tabloidy w obliczu tej tragedii nieco spuściły z tonu i dały odsapnąć członkom rodziny królewskiej. Wtedy też ówczesna kochanka Karola III zaczęła ocieplać swój wizerunek. Coraz częściej i chętniej udzielała wywiadów. W niedawno opublikowanej biografii "Ten Drugi", książę Harry przyznał, że macocha poświęciła go dla własnego PR-u. Camilla Parker Bowles miała donosić mediom na młodego księcia i tym samym odwracać uwagę od siebie.

Chociaż książę William i książę Harry prosili ojca, żeby nie wiązał się formalnie ze swoją kochanką, ten nie wysłuchał ich głosów. Siedem lat po śmierci Diany Spencer Karol III oświadczył się swojej wieloletniej ukochanej. Para pobrała się 9 kwietnia 2005 roku. Na ślubie nie była obecna Elżbieta II. 18 lat później zakochani złożyli kolejną przysięgę, tym razem w stosunku do narodu. 6 maja 2023 roku Karol III i Camilla Parker Bowles zostali koronowani na króla i królową Wielkiej Brytanii.

Karol III w młodości podczas pierwszego spotkania z Camillą Parker -Bowles
Karol III w młodości podczas pierwszego spotkania z Camillą Parker -Bowles
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości