Rodzina podała szczegóły pogrzebu Marka Gaszyńskiego. Mają wyjątkową prośbę

Marek Gaszyński
Marek Gaszyński miał marzenie związane z Czesławem Niemenem
Źródło: MWMEDIA
Marek Gaszyński nie żyje. Dziennikarz zmarł 15 stycznia 2023 roku w wieku 83 lat. O śmierci autora tekstu do piosenki "Sen o Warszawie" poinformowała jego żona. Teraz córka Marta Gaszyńska przekazała szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu.

Marek Gaszyński był jednym z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych, który był aktywny zawodowo od lat 60. XX wieku. Poza działalnością medialną zasłynął jako wyjątkowo twórczy tekściarz. Ma na koniec ponad 150 utworów, w tym tekst do jednej z najpopularniejszych piosenek Czesława Niemena "Sen o Warszawie".

Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego nie będzie miał dzieci?
Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego podjął decyzję o bezdzietności?

Marek Gaszyński nie żyje. Kilka dni przed śmiercią trafił do szpitala

10 stycznia media obiegła informacja o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia dziennikarza. Marek Gaszyński trafił do szpitala, o czym poinformowała przyjaciółka tekściarza, poetka Grażyna Orlińska.

"Marek Gaszyński — gigant polskiego tekściarstwa, autor niezliczonej ilości przebojów i wielu książek, przeuroczy gawędziarz, mistrz dowcipu i celnej pointy, żywa encyklopedia piosenki potrzebuje naszego mentalnego wsparcia. Jest w szpitalu, w ciężkim stanie. Otoczmy go dobrymi myślami... Marku, Przyjacielu — to nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Wracaj... proszę, wracaj..." - można było przeczytać w opublikowanym przez poetkę wpisie w mediach społecznościowych.

Niestety 15 stycznia żona dziennikarza Anna Gaszyńska przekazała informację o jego śmierci:

"Kochani przyjaciele, znajomi i fani Mareczka. Nie udało mu się pokonać choroby. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że to się nie stanie. Odszedł dzisiaj nad ranem, serce nie wytrzymało zbyt dużego obciążenia, ale jego dusza pozostanie z nami na zawsze" - czytamy.

Marka Gaszyńskiego żegnali ludzie filmu i muzyki. Piotr Stramowski opublikował wyjątkowo szczery wpis, w którym opowiedział o jego relacji z dziennikarzem. Zdradził wówczas, o czym marzył Marek Gaszyński.

"Marzy mi się przed śmiercią zrobić film o Czesławie Niemenie. Nie chcę go reżyserować, ale chcę być przy jego powstawaniu. Mam scenariusz, przeczytam ci coś..." - napisał aktor.

Więcej o tym przeczytacie na cozatydzien.tvn.pl:

Marek Gaszyński miał przed śmiercią wielkie marzenie. Piotr Stramowski zdradził jakie

Marek Gaszyński pogrzeb. Rodzina podała datę uroczystości

Teraz córka dziennikarza, Marta Gaszyńska, przekazała szczegółowe informacje dotyczące ostatniego pożegnania jej taty. Pogrzeb Marka Gaszyńskiego odbędzie się 27 stycznia. Dziennikarz spocznie w grobie na Starych Powązkach.

Ostatnie pożegnanie Marka Gaszyńskiego nastąpi 27 stycznia o godzinie 13.00. Uroczystość rozpocznie się mszą w kościele p. w. Karola Boromeusza ul. Powązkowska 14. Po ceremonii odprowadzimy urnę do grobu rodzinnego na Starych Powązkach
- czytamy.

W ogłoszeniu córka zmarłego dziennikarza zwróciła się do żałobników ze szczególną prośbą. Zaapelowała, by zrezygnowali z zakupu kosztownych wieńców na rzecz wpłacenia darowizny.

"Prosimy o powstrzymanie się od przynoszenia kosztownych wieńców — symboliczny kwiatek wystarczy. Najlepiej uczcić pamięć o jego wielkim sercu wpłacając darowiznę na dowolną organizację/fundację/schronisko zajmujące się zwierzętami" - napisała.

Marta Gaszyńska zdradziła przy okazji, że adoptowane psiaki codziennie towarzyszyły jej ojcu w pracy.

"Nasze adoptowane pieski były przy jego boku zawsze, gdy siedział przed komputerem i pisał, między innymi właśnie o miłości do zwierząt. Dziś tęsknią tak jak wszyscy członkowie rodziny i przyjaciele" - dodała.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości