Nie żyje gwiazda serialu "The Crown". Haydn Gwynne zmarła w wieku 66 lat

Haydn Gwynne nie żyje
Haydn Gwynne nie żyje
Haydn Gwynne nie żyje, taka wiadomość obiegła ogólnoświatowe media wieczorem w piątek 20 października. Aktorka, która grała między innymi w hitowym serialu "The Crown" miała 66 lata. Zaledwie miesiąc temu wycofała się z jednego z planów filmowych.

Haydn Gwynne zmarła w wieku 66 lat. Smutne informacje na temat śmierci popularnej aktorki przekazał w piątek wieczorem jej agent. Wyjaśnił, że artystka odeszła w otoczeniu przyjaciół oraz rodziny, którzy czuwali przy niej aż do ostatnich chwil.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Haydn Gwynne nie żyje

W mediach społecznościowych gwiazdy został opublikowany specjalny post. Informacje o śmierci Haydn Gwynne podało również BBC. Gwiazda zyskała popularność na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. To właśnie wówczas jej kariera aktorska nabrała zawrotnego tempa.

Chcielibyśmy podziękować personelowi i zespołom szpitali Royal Marsden i Brompton za wspaniałą opiekę przez ostatnie kilka tygodni
- czytamy w oświadczeniu.

W sieci od razu pojawiło się wiele okolicznościowych wpisów, w których przyjaciele wspominali zmarłą aktorkę. Na taki zdecydowali się między innymi przedstawiciele The Company of Old Friends.

"Haydn Gwynne zmarła dziś rano po bardzo krótkiej chorobie. Jest to ogromnym szokiem nawet dla tych z nas, którzy uczestniczyli w muzycznej uroczystości Sondheim Old Friends w Gielgud. Haydn wtedy już wiedziała, że ​​jest chora i była zmuszona do opuszczenia prób do spektaklu [...]. Haydn była naprawdę cudowną osobą, a także fenomenalnie utalentowaną aktorką i piosenkarką, dlatego dla wszystkich nas jest podwójną tragedią, że tak nagle zostaliśmy pozbawieni zarówno jej spektakularnego talentu, jak i towarzystwa" - napisali artyści z The Company of Old Friends.

Haydn Gwynne nie żyje
Haydn Gwynne nie żyje
Źródło: WireImage

Haydn Gwynne często grała członków rodziny królewskiej

Haydn Gwynne w ostatnim czasie bardzo często grała role członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Gwiazda występowała między innymi w serialu "The Windsors", w którym zagrała Camillę Parker Bowles. Aktorka wzięła udział także w nagraniach do hitowej produkcji "The Crown" jako Lady Susan Hussey. Co ciekawe, również w jednym ze spektakli teatralnych, a mianowicie w przedstawieniu "Ryszard III" zagrała... samą Elżbietę II. Widzowie mogą ją także pamiętać z między innymi: "Nice Work", "Drop the Dead Donkey", czy "Peak Practice".

Aktorka była aktywna zawodowo do końca swoich dni. Nie tak dawno dostała angaż przy "Old Friends" Stephena Sondheima. Miesiąc temu Haydn Gwynne musiała jednak zrezygnować ze względu na "powody osobiste".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

podziel się:

Pozostałe wiadomości