Fani pomogli w organizacji pogrzebu Patrycji Widery. Ceremonia będzie transmitowana

Patrycja Widera
Patrycja Widera
Źródło: mwmedia
Nie żyje Patrycja Widera, 24-letnia gwiazda TikToka. Dziewczyna występowała w popularnych serialach TVN. Zmarła przebywała w szpitalu, gdzie zmagała się z poważną chorobą. Zdawała sobie sprawę z tego, że musi walczyć o życie. Kilka godzin przed śmiercią pokazała się fanom na Instagramie. Są już znane szczegóły pogrzebu.

Patrycja Widera działała głównie w mediach społecznościowych. Publikowała treści na Instagramie oraz TikToku, gdzie obserwowało ją 1,6 miliona kont. Dziewczyna grała w serialach TVN: "Pułapka" oraz "Szkoła".

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Zmarła Patrycja Widera

3 listopada Patrcyja Widera opublikowała na Instagramie zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Zwróciła się do obserwatorów i wyjaśniła im, co się z nią dzieje. Sytuacja była poważna.

"Brzydkie zdjęcia, no cóż. Kochani przeżyłam coś okropnego. Instagram to moja pamiątka, więc niech będzie, próbuję siadać, ale jeszcze nie wstałam, tak że 'never say never' i do przodu! Dziękuję za wsparcie wszystkim, nie wiedziałam, że to, co się ze mną dzieje, jest na tyle poważne, że chwilkę już byłam z aniołkami i że tyle osób naprawdę zareaguje jakoś. Jestem bardzo chora tak w skrócie i już do końca życia mam troszkę przerąbane" - napisała.

Patrycja Widera miała nadzieję, że za kilka tygodni wyjdzie ze szpitala. Kilka godzin przed podaniem informacji o jej śmieci, influencerka udostępniła InstaStories. Rano 8 listopada przyjaciel potwierdził, że zmarła.

"Za zgodą mamy informuje, że Patrycji z nami już nie ma, ale u góry jest szczęśliwa, uszanujmy prywatność rodziny" - przekazał przyjaciel Pauliny Widery, Sebastian Kowalczyk.

Patrycja Widera
Patrycja Widera
Źródło: Instagram @widupa

Pogrzeb Patrycji Widery. Będzie transmisja online

Przyjaciele Patrycji Widery postanowili założyć internetową zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na organizację pogrzebu gwiazdy oraz na pomnik nagrobny. Fani mieli uzbierać 50 tysięcy złotych, ale udało się przekroczyć tę kwotę. Na stronie zbiórki ostatecznie pojawiło się 52 609 złotych.

"Mama Patrycji będzie mogła postawić jej od nas wszystkich pomnik. Żeby mogli przyjść do niej, normalnie usiąść na ławeczce. O to mi tylko chodziło, żeby tej mamie dać trochę uśmiechu, pokazać, jak ludzie ją kochali" - mówiła w rozmowie z portalem naTemat.pl Andżelika Ratajczak, przyjaciółka Patrycji Widery. 

Informację o śmierci Patrycji Widery przekazał jej przyjaciel Sebastian Kowalczyk. Ten sam mężczyzna podał szczegóły pogrzebu influencerki. Uroczystość żałobna odbędzie się 17 listopada o godzinie 9.15 w Bazylice Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, ul. Księdza Jana Ficka 7.

"Za zgodą mamy udało mi się załatwić transmisję, bo Bazylika ma kamerę, która transmituje cały czas kościół (...) Jak można przyjść ubranym - kochani nikt was oceniać nie będzie!" – dodał przyjaciel Patrycji Widery.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości