Zmarła Sylwia Sokorska-Korzyńska, żona wybitnego kompozytora. "Śmierć Andrzeja podcięła jej skrzydła"

Sylwia Sokorska-Korzyńska nie zyje
Sylwia Sokorska-Korzyńska nie zyje
Źródło: Instagram / Getty Images
Światem artystycznym wstrząsnęła informacja o odejściu Sylwii Sokorskiej-Korzyńskiej. Przypomnijmy, że rok temu zmarł jej mąż - kompozytor, Andrzej Korzyński. We wzruszającym wpisie z kobietą pożegnał się jej syn - Mikołaj Korzyński.

Sylwia Sokorska-Korzyńska, urodzona w 1946 roku, była córką Włodzimierza Sokorskiego, wieloletniego ministra kultury i szefa Komitetu ds. Radia i Telewizji. Swoje życie poświęciła muzyce. Artystka przez wiele lat była żoną znanego kompozytora i pianisty Andrzeja Korzyńskiego.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Mikołaj Korzyński przekazał smutne wieści

Syn Sylwii Sokorskiej-Korzyńskiej oraz Andrzeja Korzyńskiego, Mikołaj Korzyński, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o śmierci swojej matki. Ze wspomnianego wpisu możemy dowiedzieć się, że kobieta zawsze wspierała zmarłego rok temu artystę. Była muzą i małżonką Andrzeja Korzyńskiego przez 57 lat. Śmierć małżonka przeżyła bardzo ciężko.

"Sylwia i Andrzej. 57 lat razem. Była jego muzą, pierwszą recenzentką, miłością jego życia. Śmierć Andrzeja podcięła jej skrzydła. Nie potrafiła podnieść się po tej stracie. Codziennie zasypiała, patrząc na jego fotografię. Odeszła wczoraj we śnie. Śpij spokojnie, Mamo - Mikołaj" - napisał.

Zmarła Sylwia Sokorska-Korzyńska
Zmarła Sylwia Sokorska-Korzyńska
Źródło: Instagram

Śmierć Andrzeja Korzyńskiego była dla artystki ogromnym ciosem

Śmierć męża - Andrzeja Korzyńskiego w kwietniu ubiegłego roku była ogromnym ciosem dla Sylwii Sokorskiej-Korzyńskiej. Wspomnieni przez 57 lat dzielili wspólne pasje, byli dla siebie wsparciem i inspiracją. Ich małżeństwo uznawane było za wyjątkowo zgodne i kochające się, było przykładem dla wielu.

Po doświadczeniu ogromnej straty związanej ze śmiercią ukochanego, kobieta do momentu śmierci w pełni sobie z nią nie poradziła. Wiadomość o odejściu Sylwii Sokorskiej-Korzyńskiej zasmuciła wielu fanów Andrzeja Korzyńskiego. Ci w mediach społecznościowych przesyłają kondolencje, podkreślając, jak wielką stratą jest odejście tej niezwykłej kobiety. Sylwia Sokorska-Korzyńska zawsze wspierała swojego męża i syna. Warto dodać, że potomek pary poszedł w ślady ojca i również zajmuje się komponowaniem muzyki.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Instagram / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości