"Azja Express". Znamy zwycięzców 3. edycji show. Zaskoczeni?

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
"Azja Express". Znamy zwycięzców 3. edycji programu. Zobaczcie, kto to

Za nami finał 3. edycji programu "Azja Express". W ostatnim odcinku mogliśmy oglądać zmagania trzech par: Reni Jusis i Remigiusza Dorawy, Pauliny Krupińskiej-Karpiel i Izabeli Połeć, a także Andziaks i Luki. Do finału nie dostali się Reni i Remigusz. Kto wygrał program? Przeczytajcie naszą relację.

3. edycja programu "Azja Express" była zaskakująca, nieprzewidywalna i stale trzymająca w napięciu. W programie wzięło udział 8 par: Reni Jusis i Remigiusz Dorawa, Katarzyna i Andrzej Gąsienicowie, Dorota i Czesław Mozil, Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, Oliwia i Krystian Pesta, Dariusz i Adam Zdrójkowscy, Wojtek Łozowski i Bartek Kochanek oraz Angelika i Luka Trochonowiczowie.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Reni Jusis o przyjaźni z partnerem z "Azja Express". Kim jest Remigiusz Dorawa?
Reni Jusis o przyjaźni z partnerem z "Azja Express". Kim jest Remigiusz Dorawa?

"Azja Express". Kto trafił do finału?

Pary, które dotarły do ostatniego odcinka, czyli Reni Jusis i Remigiusz Dorawa, Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć oraz Angelika i Luka Trochonowiczowie, przejechały przez Turcję, Gruzję i Afganistan. W poprzednim odcinku Andziaks i Luka zapewnili sobie miejsce w finale. Gra o drugie, a zarazem ostatnie miejsce miała toczyć się między Reni Jusis a Pauliną Krupińską-Karpiel i ich partnerami.

Dwie pary walczące o finał, musiały najpierw ułożyć z przesuwanej mozaiki oko tygrysa, a następnie udać się do piekarni w Chinoz. Jak się okazało, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa, a także Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć mieli problem z ostatnim fragmentem mozaiki. Komisyjnie uznali, że nagną delikatnie zasady, ukończą układanie i wspólnie, w jednym czasie ruszą w dalszą misję.

"Azja Express". Reni Jusis i Remigiusz Dorawa
"Azja Express". Reni Jusis i Remigiusz Dorawa "Azja Express". Reni Jusis i Remigiusz Dorawa Źródło: x-news

Jak się okazało, obie pary miały problem z kierowcami, którym w przeciwieństwie do uczestników, nie spieszyli się do celu. Po dotarciu na miejsce uczestnicy musieli upiec cztery chlebki ze stemplem "Azja Express". Po upieczeniu chlebów pary musiały je dostarczyć do dwóch rodzin, których adresy mieli znaleźć w kopercie. Chleby miały dostarczyć wózkiem dziecięcym. Jako pierwsze na miejscu były Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć.

Ma mecie okazało się, że na uczestników czeka jeszcze jedna misja. Daria Ładocha powiedziała, że Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, a także Reni Jusis i Remigiusz Dorawa muszą przyprowadzić jej osoby, które mają złote zęby. Łącznie miało być tyle osób, żeby było 10 złotych zębów.

Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć jako pierwsze przyprowadziły odpowiednią ilość osób i tym samym trafiły do finału. Dziewczyny zawalczyły o wygraną z Andziaks i Luką. Amulety zdobyte przez Reni Jusis i jej partnera trafiły w ręce Andziaksów.

Pierwszą misją w finale było zdobycie złotego amuletu, wartego 25 tys. zł. Jedyną zmianą w tej misji był brak wskazówek umieszanych na różnych ulicach miasta, w zamian pary otrzymały tablet, na którym były wyświetlane potrzebne im informacje.

"Azja Express". Daria Ładocha
"Azja Express". Daria Ładocha "Azja Express". Daria Ładocha Źródło: x-news

"Azja Express". Kto wygrał 3. edycję programu?

Pierwszym punktem był Pomnik Odwagi w centrum Taszkientu, który został wybudowany w 1966 r., w celu upamiętnienia ofiar trzęsienia ziemi, które zgromiło stolicę Uzbekistanu. Następnie pary musiały policzyć na muralu widoczne twarze i dodać je do roku jego powstania. Po dobrym wyniku pary udały się na bazar, na którym miały znaleźć kilka konkretnych stanowisk.

Po odnalezieniu wszystkich stoisk uczestnicy musieli udać się do największej w mieście restauracji, serwującą narodową potrawę kraju i zanieść przygotowane dla nich wcześniej drewno na opał. Następnie musieli rozpalić ogień pod kotłem, pokroić 5 kg marchewki, przygotować konkretne zamówienie i obsłużyć sześcioro gości przy trzech stolikach.

"Azja Express". Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć
"Azja Express". Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć "Azja Express". Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć Źródło: x-news

Po wykonaniu zadania pary udały się do stacji metra, skąd wzięły banknot, na którym było przedstawione miejsce, do którego miały dojechać właśnie metrem. Tam miały znaleźć osobę w koszulce z logiem "Azja Express", wymienić banknot na inny i powtórzyć zadanie.

Na końcu uczestnicy musieli udać się do hotelu Uzbekistan, w którym znajdował się złoty amulet. Jako pierwsze misję wykonały Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć. Dalej uczestnicy musieli zgasić światła w pokoju i odczytać kod napisany na ścianie za pomocą latarek. Po odnalezieniu go musieli wpisać klucz do sejfu i odczytać list z kolejną misją.

Uczestnicy musieli odnaleźć samochód ze zdjęcia — czarną wołgę, wyjąć z niego neseser ze zdjęciem mety znajdującej się w Narodowym Parku Uzbekistanu. Kierowca Pauliny i Izy obrał złą drogę i dziewczyny musiały wracać 12 km, przez co Andziaks i Luka wygrali 3. edycję programu "Azja Express".

Czytaj więcej: Angelika i Łukasz Trochonowiczowie, czyli Andziaks i Luka w programie "Azja Express". Co o nich wiemy?

"Azja Express". Andziaks i Luka
"Azja Express". Andziaks i Luka "Azja Express". Andziaks i Luka Źródło: x-news

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości